• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار بجنورد:

نقش رسانه در انتقال مفاهیم ارزشی بی بدیل است

شهردار بجنورد با اشاره به نقش فرهنگ در انتقال مفاهیم به نسل جوان گفت : آنچه مسلم است نقش بی بدیل رسانه در انتقال مفاهیم است.

روح الله براتیان در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: مفاهیم از ارزش ها تا ترویج فرهنگ و اخلاق با بهره گیری از هنر می تواند تاثیر شگرفی بر احساسات و هیجانات آدمی بگذارد.

وی ادامه داد: البته در این میان نقش پذیری جوانان به واسطه خلق و خوی جوانی و هیجاناتی که دارند، بیشتر است.

شهردار بجنورد درپاسخ به این سوال که راهکارهای ارتقای حوزه سینما در انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان چیست، یادآور شد :  اینکه یک فرهنگ را چگونه بسازیم و چگونه به باور عموم برسانیم، مهم است.

براتیان خاطرنشان کرد: در حوزه فیلم سازی آثار برجسته ای از جمله «سفر به چزابه» و  
«مزرعه پدری» نخستین عناوینی است که به ذهن خطور می کند، اما درخشش آثار طنزی مانند فیلم «لیلی با من است» بیشتر و ملموس تر بوده است.

وی اضافه کرد: پس تاثیرگذاری در صنعت فیلم سازی نیاز به شناخت ذائقه بیننده دارد و با نفوذ بالای این صنعت می توان امید داشت به شرط تامین خوراک مناسب و آموزنده، تاثیر مورد نظر جامعه هنر فراهم شود.

وی اظهار کرد: در بخش فیلم سازی شاهد حضور فیلم سازان جوان و خوش فکری هستیم که البته نیاز به دریافت تجربه جنگ و انقلاب از نسل قبل را دارند، پس باید ارتباط بین نسل ها را مد نظر داشت.

این مسئول تصریح کرد: در غیر این صورت، در ساخت فیلم اغراق شده و باور پذیری اثر ضعیف می شود.

براتیان با بیان اینکه در بخش تاثیر فیلم بر جوانان و مخاطبان هم باید نیازسنجی شده باشد، اظهار کرد: لازم است بدانیم نسل امروز ما به چه چیزهایی حساسیت بیشتری دارد، چه خواسته هایی دارد و براساس این خواسته ها و دنیای جوانان که سرشار از رنگ و حرکت است، اثری تولید کنیم که بیشترین ارتباط را با آن ها برقرار سازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: