• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11014-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

"آناگلی" که امروز آرزوهایش گل می کند

آناگل پورمند یکی از اهالی روستای بچه دره از توابع شهرستان مرزی راز و جرگلان است که 26 سال درد سوختگی و آلام زمین گیر شدن را به دوش کشید.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، آناگل که اکنون حدود 40 سال سن دارد، 26 سال پیش وقتی می خواست کودکش را در گهواره بگذارد، به یک باره با چراغ نفت سوز خوراک پزی برخورد کرد و با افتادن چراغ، خانه اش دچار آتش سوزی شد .

همسایه ها آتش را خاموش کردند اما در این حادثه پاهای آناگل چار سوختگی شد. از آنجایی که پولی در بساط نداشت، به دنبال درمان نرفت، پوست ساق پایش به علت سوختگی به مرور به ران چسبید و از این رو توان راه رفتن را از دست داد و در این مدت، به علت نشستن هایی با وضعیت نامناسب برای پاها و جمع شدن طولانی مدت پاها، زانوی پاهایش کج شد .

بعد از پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی طی یکی دو سال اخیر، آناگل به بیمارستان امام علی(ع) منتقل شد و پزشکان برای بهبود حال وی مشغول شدند بطوریکه توسط پزشکان مرتبط این دانشگاه حدود 20 نوبت مورد عمل جراحی گرفت.

یکی از آرزوهای آناگل این بود که روزی بتواند راه برود و حال با تلاش پزشکان، راه رفتن وی بسیار بهبود یافته و از آن وضعیت اولیه خارج شده است.

تمام زندگی آناگل در اتاق 9 متری اش خلاصه شده است. خانه اش هیچ چیز ندارد. نه برق، نه آب و نه ...

حتی سرویس بهداشتی ندارد و از سرویس بهداشتی همسایه استفاده می کند. آب را نیز از شیر حیاط همسایه بر می دارد و ظرف ها را نیز همانجا می شوید. اما آنچه دردآور است وضعیت حرکت او است.

اما امروز آناگل با حضور معاون پارلمانی وزیر بهداشت در روستای بچه دره صاحب خانه نیز می شود، خانه ای که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و کمیته امداد ساخته شده است و آناگل نیز از از امکاناتی همچون آب، سرویس بهداشتی مناسب و ... برخوردار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: