• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3587-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

خراسان شمالی جزو ٣ استان برتر در واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: این استان جزو 3 استان برتر در واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، علی اکبر طهماسبی به واگذاری ٧ مجتمع فرهنگی و هنری به بخش خصوصی اشاره کرد  و گفت: با این اقدام صد در صد مجتمع های فرهنگی و هنری که شرایط واگذاری به  بخش غیر دولتی دارند واگذار شد و با این اتفاق توانستیم در سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» در زمره ٣ استان برتر در واگذاری مجتمع ها به بخش غیردولتی قرار بگیریم.

وی افزود: این اقدام زمینه برای مشارکت بخش  غیر دولتی با فعالان فرهنگی و هنری را فراهم می آورد تا با توجه به سیاست دولت، زمینه افزایش میزان خدمات فرهنگی و هنری به جامعه  فراهم و بستری برای  اشتغال ایجاد شود.

وی ادامه داد: این واگذاری ها به لحاظ کمی به طور مستقیم برای ٢٠ نفر اشتغال زایی ایجاد کرده است و  بر رونق اقتصادی فعالیت های فرهنگی می افزاید.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یادآور شد: ورود بخش غیردولتی در روند فعالیت هایی با کیفیت و کمیت بهتری تاثیرگذار خواهد بود  و به ما در انجام وظایف نظارتی  و هدایتی و به نوعی حرکت به سمت سیاست گذاری کمک خواهد کرد.

  طهماسبی تاکید کرد: با این اقدام در سال جاری فعالیت های فرهنگی و هنری توجیه اقتصادی پیدا خواهد کرد به گونه ای که شاهد توجیه اقتصاد هنر در مقوله  سینما و تئاتر هستیم  و تلاش می کنیم تا  فضا را برای ورود بیشتر جامعه فرهنگی و هنری  و سرمایه گذاران  در این بخش  فراهم کنیم.

وی ادامه داد: از آن جایی که همیشه برای پروژه های اقتصادی بر پیوست فرهنگی تاکید شده اما در پروژه های فرهنگی هیچ وقت به دنبال پیوست اقتصادی نبودیم و تلاش کردیم تا نگاه ها را به این سمت سوق دهیم، بنابراین هر مجتمع فرهنگی که می سازیم علاوه بر نگاه فرهنگی، بر پیوست اقتصادی آن تاکید می کنیم.

طهماسبی افزود: مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد، غدیر شیروان، نسیم اسفراین، اندیشه مانه و سملقان، شهید  مطهری جاجرم،  امام خمینی(ره) گرمه و یاس تیتکانلو به بخش خصوصی واگذار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: