• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5884-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح کرد:

کاهش قیمت ماهی مهمترین مشکل آبزی پروران در خراسان شمالی

مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کاهش قیمت ماهی در خراسان شمالی مهمترین مشکل آبزی پروران در این استان است.

محمد علی مصباحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: قیمت ماهی در حال حاضر حتی نسبت به پنج سال گذشته نیز کمتر شده است.

وی ادامه داد: در پنج سال گذشته قیمت هر کیلوگرم ماهی حدود 13 هزار تومان بوده است این درحالیست که این رقم در حال حاضر به حدود 11 هزار تومان رسیده است.

مصباحی اظهار کرد: استقبال کم مردم از محصولات آبزی پروری مهمترین عامل تاثیرگذار در کاهش قیمت آن ها در این استان است.

وی با اشاره به اینکه بنا بر آمار ارائه شده سرانه مصرف ماهی در خراسان شمالی طی یک ماه هفت کیلوگرم است، بیان کرد: اما پیش بینی می شود ارقام کمتر از عدد مذکور باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه پرداخت حق آب به شرکت آب منطقه ای استان یکی دیگر از مشکلات آبزی پروران در این استان است، تصریح کرد: حق آبی که آبزی پروان باید به شرکت آب منطقه ای استان پرداخت کنند به میزان یک دهم محصول تولیدی است.

به گفته وی در این استان 75 استخر تولید ماهی سردآبی و 95 استخر دو منظوره وجود دارد که میزان محصول تولیدی به حدود1670 تن در سال می رسد.

مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر کاهش بارندگی ها بر میزان تولید ماهی در این استان تاثیرگذار نبوده اما اگر روند به همین شکل ادامه یابد تاثیر آن را در سال های آینده خواهیم دید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: