• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6184-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

استاندار در آیین بهره برداری ۱۳۶ پروژه شهرستان شیروان:

دولت تدبیر و امید در راستای تحقق اقتصادمقاومتی گام بر می‌دارد

مقام عالی دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی که برای افتتاح متمرکز طرح های دهه فجر به شیروان رفته بود، در جمع مردم روستای بیگان با اشاره به برنامه های دولت برای تحقق استقلال اقتصادی و اقتصادمقاومتی گفت: دولت بدون حضور و مشارکت مردم هیچ توفیقی کسب نخواهد کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی گفت: تحقق هدفگذاری های استان در توسعه روستاها و معرفی روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری مستلزم توانمندسازی مردم است .

وی ادامه داد: دولت در راستای تحقق استقلال اقتصادی و اقتصاد مقاومتی حرکت می کند تا شرایط به گونه ای شود که حتی با تحریم دشمنان تورم ۴۵ درصدی به مردم تحمیل نشود.

وی ضرورت جبران کاستی ها و عقب ماندگی ها در حوزه زیرساخت ها و تحقق استقلال اقتصادی را با اهمیت قلمداد کرد و افزود: دولت بدون کمک و همراهی مردم موفق نخواهد بود بنابراین از عموم مردم به خصوص سازمان های مردم نهاد برای مشارکت در توانمندسازی مردم در حوزه اشتغال و اموراجتماعی دعوت می کنیم .

وی خاطرنشان کرد: اکنون رویکرد دولت در گسترش آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای هم تغییر یافته و از عرضه محوری به تقاضامحوری تبدیل شده است؛ به این معنی که با درخواست مردم هر منطقه، برای ارائه آموزش های مهارتی مطابق نیاز و قابلیت های موجود اقدام خواهد شد .

استاندار هدفگذاری های انجام شده در استان برای توسعه پایدار روستاها و معرفی روستاهای نمونه یا الگو را یادآور شد و از روستای بیگان هم به عنوان روستای تعیین شده در شیروان برای اجرای برنامه روستای بدون بیکار یاد کرد و گفت: طرح دهکده گردشگری این روستا نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست اجراست .

صالحی هم چنین درخصوص برخی مباحث درباره ایجاد فرودگاه یا باند امداد و نجات اضطراری در شیروان هم تصریح کرد: اعتقاد داریم که مرکز استان باید جایگاه خودش را داشته باشد؛ بنابراین فرودگاه بجنورد باید تقویت شود، هرچند که رشد شهرستان ها و ایجاد فرودگاه دوم استان نیز مایه افتخار خواهد بود.

وی پیگیری دو طرح راه آهن استان شامل محور جوین-اسفراین-بجنورد-شیروان و محور مشهد-بجنورد-گرگان را هم مورد تأکید قرار داد .

فرماندار شیروان نیز در این آیین ویژه، توجه خاص استاندار به روستاها را برگرفته از رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه روستایی دانست و گفت: اقدام استاندار در تعریف روستاهای سبز، بدون بیکار و هدف گردشگری آغازگر حرکتی ارزشمند در توسعه روستایی و شروعی برای روستاهای دیگر است .

امین رضا مرآتی همچنین انسجام مردم و مسئولان در شیروان را در حد آرمانی توصیف کرد و آن را زمینه ساز توسعه این شهرستان خواند.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه های دولت تدبیر و امید بسیاری از نابسامانی ها در کشور به سامان شده و شرایط برای جهش اقتصادی و شکوفایی کشور فراهم آمده است که به طور حتم شهرستان شیروان هم از این امر بی بهره نخواهد بود .

نماینده شیروان و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این مراسم به خدمات گسترده دولت در حوزه های مختلف اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید به اندازه ۵۰ سال در حوزه بهداشت و درمان کار کرده است .

عبدالرضا عزیزی افزود: طرح های بزرگی مثل بیمارستان آیت الله هاشمی و نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در این دولت ساخته شد و کارخانه قند هم که قبل از این در خطر تعطیل شدن بود، احیا شد و امسال رکورد 15 ساله تولید را شکست.

وی خدمات نظام جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن را گوشزد کرد و با ذکر مثالی گفت: فقط ۹ روستای شیروان هنوز گازکشی نشده که آن هم در دست اجراست؛ به همین دلیل می بینیم که اکثر مردم با وجود مطالبات مختلف، از نظام و انقلاب راضی هستند .

  در پایان این مراسم لوح یادبود بهره برداری متمرکز ۱۳۶ پروژه این شهرستان با هزینه ای معادل ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رونمایی شد .

افتتاح طرح هادی و واگذاری واحدهای مسکن روستایی دیگر برنامه سفر استاندار به روستای بیگان شهرستان شیروان بود.

صالحی و هیئت همراه هم چنین با خانواده های شهیدان قربانعلی پورزال، عباس صدقی، عظیم عزیزمحمدی و رمضانعلی میرخانی در این روستا دیدار و از آنان دلجویی کردند .

  افتتاح متمرکز ۳۴۲ طرح مخابراتی استان بامجموع هزینه کرد ۶۲۲ میلیارد ریال نیز باحضور مهندس  صالحی استاندار در  مرکز مخابرات شهرستان شیروان انجام شد.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: