• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1986-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

دولت اختیارات پارک های های علم و فناوری را افزایش دهد


رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: باید دولت اختیارپارک های علم و فناوری استان ها را افزایش دهد.
به گزارش ایسنا،منطقه خراسان شمالی، علی اصغر پیله ور در نشست خبری اظهارکرد: باید دولت اختیارات این مراکز را در دریافت مطالبات خود به نخبگان افزایش دهد،زیرا در برخی از شرایط نخبه ای از تسهیلات این سازمان برای تجاری سازی طرح خود استفاده می کند اما در طی مسیر با شکست مواجه شده و عملا دیگر نمی تواند تسهیلات دریافتی را پرداخت کند.
وی با تاکید بر اینکه پارک علم و فناوری باید مطالبات این سازمان را از نخبگان دریافت و پول را به بیت المال پرداختَ کند،افزود: هنگامی که مذاکره و رایزنی و ارائه مهلت به فرد برای پرداخت تسهیلات جوابگو نیست به ناچار این نخبه به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.
وی ادامه داد: در این راستا باید دولت اختیاراتی به این سازمان بدهد تا بتواند بخشی از بدهی نخبه را بخشیده تا به وی کمک کند بتواند مابقی طلب را دریافت کند که این مهم سبب شده تا برخی از جوانان اعتراضاتی داشته باشند.
وی عنوان کرد: هم اکنون بین ۱۰ تا ۱۲ شرکت در استان مبلغی در حدود دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به این سازمان بدهکار هستند.
وی با اشاره به وجود محدودیت های مالی، خاطرنشان کرد: به رغم همه موانع مالی موجود در سازمان باز هم طی سال جاری دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به شرکت ها کمک شده است.
وی با بیان اینکه در خراسان شمالی ۸۶ شرکت در قالب های متفاوت و برخی هم دانش بنیان در استان فعالیت می کنند، افزود: از ابتدای تاسیس پارک تاکنون ۱۵ میلیارد ریال از شرکت ها دراستان حمایت کرده است.
وی با بیان اینکه استان دارای ۹ شرکت دانش بنیان است، یادآورشد: مقرر بود طی سال ۱۴۰۴ در سطح کشور۲۰ هزار شرکت دانش بنیان وجود داشته باشد در حالی که هم اکنون سه هزار شرکت در کشور وجود دارد.
پیله ور خاطرنشان کرد: در حال نزدیک شدن به افق۱۴۰۴ هستیم اما رسیدن به این شاخص تا حد ممکن به سختی انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه بستر ثبت اختراع در این پارک فراهم شده، افزود: تاکنون ۲۲ اختراع داخلی و خارجی در استان به ثبت رسیده است.
پیله ور ادامه داد: پارک علم و فناوری استان طی چند سال فعالیت در استان توانسته برای ۴۱۹ نفر از افراد اشتغال پایدار ایجاد کند. ‌
وی با بیان اینکه دولت باید برای ایجاد یک شغل ۱۸ میلیارد ریال هزینه کند،افزود: برای ایجاد یک شغل در پارک علم و فناوری ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال هزینه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: