• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

آغاز جانمایی برای پوشش اینترنت در ۴۴۸ روستای خراسان شمالی

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان شمالی از جانمایی پوشش اینترنت در ۴۴۸ روستای استان خبرداد.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی،مرتضوی در نشست خبری اظهارکرد: فاز طراحی سایت و جانمایی برای پوشش اینترنت پر سرعت در۴۴۸ روستای استان با اعتباری معادل ۱۱۳ میلیارد ریال آغازشده است.
وی ادامه داد: در ایام الله دهه فجر پوشش دهی خدمات ارتباطی ایرانسل برای۱۷۵ روستای فاقد ارتباطات در استان با اعتبار ۲۰۶ میلیارد ریال انجام شده است.
مرتضوی عنوان کرد: به منظور تحقق عدالت اجتماعی و کاهش شکاف دیجیتالی و ارائه خدمات به مناطق محروم و کمتر برخوردار نصب و راه اندازی ۲۴ دستگاهATM به روستاهای فاقد این امکان با اعتباری معادل ۲۸ میلیاردریال صورت گرفته است.
مرتضوی با اشاره به توسعه شبکه تلفن همراه استان با ارتقاء BTS های همراه به 3Gو4G از طریق اپراتورها، عنوان کرد: پروژه زیرساخت تدبیر در ایستگاه های استان(آشخانه،شیروان،بجنورد) با هدف امکان افزایش بستر پهنای باند انتقال از جمله استفاده در شبکه ملی اطلاعات به اتمام رسیده است، گفت:  شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خرید زمین جهت احداث ایستگاه زیرساخت مخابراتی در شهر آشخانه هزینه شده است.
وی یادآورشد: خراسان شمالی در اپراتور همراه اول در کشور۲۹، ایرانسل۱۱ رایتل ۳۱ و در اینترنت نیز ۳۰ رتبه در کشور را براساس آمار تا پایان تابستان سال جاری دارد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: