• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11914-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

50 درصد روستاهای خراسان شمالی فاقد اینترنت است

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات خراسان‌شمالی گفت: در حال حاضر 50 درصد روستاهای این استان فاقد اینترنت هستند.

مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی اظهارکرد: با توجه به نبود امکانات لازم در استان 50درصد روستاهای منطقه فاقد اینترنت هستند و این در حالیست که با راه اندازی اینترنت باید فرهنگ استفاده از آن نیز به روستائیان آموزش داده شود.

وی با اشاره به جانمایی در 448 روستا برای آغاز عملیات برخورداری از اینترنت، ادامه داد: از سال آینده عملیات راه اندازی اینترنت در روستاهای استان با اعتبار 113 میلیارد ریال انجام می‌شود.

مرتضوی با بیان اینکه با تامین این زیرساخت ها بیش از 90 درصد روستاهای استان دارای اینترنت می‌شوند، افزود: در حال حاضر 319 روستا در این منطقه از اینترنت برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: براساس سرشماری سال گذشته از مجموع 840 روستای استان 747 روستا دارای تلفن ثابت و 409 روستا نیز دارای تلفن همراه هستند.

مرتضوی با بیان اینکه هم اکنون همه شهرهای استان از فناوری 3G و 4G برخوردار هستند، گفت: امسال در بحث پوشش دهی خدمات ارتباطی ایرانسل سه پروژه با اعتبار 206 میلیارد ریال در استان انجام شده است.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه خراسان‌شمالی جزء پنج استان دارای سواد IT ضعیف بوده باید با مشارکت همه دستگاه ها این شاخص را بهبود ببخشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: