• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12214-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

واگذاری ۳۰۰ پنل خورشیدی به مددجویان خراسان‌شمالی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌شمالی از واگذاری ۳۰۰ پنل خورشیدی به مددجویان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل ازروابط عمومی کمیته امداد استان، عباس اهرابی، با اعلام اینکه طرح پایلوت احداث ۱۲ نیروگاه خورشیدی خانگی خانوارهای تحت حمایت این نهاد طی امسال آغاز شد، گفت: دو طرح پنل خورشیدی منازل مددجویان کمیته امداد این استان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید .

وی با بیان اینکه فاز مطالعاتی اجرای این طرح به صورت پایلوت از شهرستان اسفراین آغاز شده است، ادامه داد: طبق این طرح یک هزار خانوار مددجوی این استان از مزایای پنل های خورشیدی خانگی بهره مند می‌شوند .

  وی با بیان هم اکنون واگذاری ۱۰ پنل خورشیدی نیز دردست اقدام است، گفت: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ طرح پنل خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان به بهره برداری می‌رسد .

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی افزود: برای راه اندازی این پنل های خورشیدی برای هر خانوار مددجو 260 میلیون ریال از محل منابع قرض الحسنه بانک ها و منابع داخلی کمیته امداد استان هزینه می‌شود .

  اهرابی ادامه داد: 200 میلیون ریال از این اعتبارت از محل منابع قرض الحسنه بانک ها و باقی مانده نیز به صورت آورده مددجو و منابع داخلی کمیته امداد این استان تامین می شود .

وی با بیان اینکه برق تولیدی سالانه هر یک از این نیروگاه‌های خورشیدی حدود ۹ هزار کیلووات ساعت است، ادامه داد: مطابق تعرفه وزارت نیرو، این پنل های خورشیدی برای هر خانوار سالانه هفت میلیون تومان درآمد زایی دارد .

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه بخشی از این مبلغ صرف بازپرداخت تسهیلات و مابقی به عنوان درآمد به این خانواده ها تعلق می گیرد، عنوانکرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و بهره مندی از کمک معیشت پایدار و مستمر تا ۲۰ سال آینده از جمله مزایای اجرای این طرح است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: