• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

کشف اجزای بدن یک قلاده پلنگ و یک قلاده گرگ و دستگیری شکارچی متخلف در خراسان‌شمالی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان‌شمالی از کشف اجزای بدن یک قلاده پلنگ و یک قلاده گرگ و دستگیری شکارچی متخلف در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری محیط زیست استان،سید اصغر مطهری اظهارکرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این اداره کل با همکاری پلیس امنیت شهرستان بجنورد موفق به کشف قسمتهایی از اجزای بدن یک قلاده پلنگ و یک قلاده گرگ در یکی از روستاهای شهرستان بجنورد شدند.

وی افزود:در این رابطه یک نفر شکارچی متخلف دستگیر شده و یک قبضه اسلحه تک لول غیر مجاز و مقادیری مهمات دست ساز غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

مطهری با بیان اینکه شکارپی متخلف همراه پرونده تشکیل شده جهت ادامه سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی داده شد
، خاطر نشان کرد: در قانون شکار و صید، جریمه ضرر و زیان شکار یک قلاده پلنگ مبلغ هشتصد میلیون ریال و یک قلاده گرگ مبلغ چهل میلیون ریال تعیین شده است.

وی با بیان اینکه محیطبانان و نیروهای اجرایی این اداره کل در جهت حفظ انفال و جلوگیری از تعرض به طبیعت و حیات وحش بصورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند، گفت:از همه دوستداران طبیعت و علاقمندان به حیات وحش تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی از قبیل شکار و صید غیر مجاز، آتش سوزی، قطع اشجار، تخریب و آلودگی محیط زیست را به سامانه 1540 یا ادارات محیط زیست اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: