• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13014-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

۲۳ پایگاه هلال احمر خراسان‌شمالی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌شمالی گفت: ۲۳ پایگاه هلال احمر استان آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری استان، محمد حسین علی نیا دراین نشست ستاد خدمات سفر اظهارکرد: ستاد اجرایی خدمات سفر به منظور ایجاد آمادگی و بررسی امکانات دستگاه های متولی استقبال از مسافران که زائران حضرت امام رضا(ع) و یا مسافران شرق و جنوب شرق به سمت استان های شمالی هستند، تشکیل شده است .

وی با بیان اینکه کمیته های ذیل ستاد برای بررسی امکانات استان تشکیل می شوند، افزود: کمیته راهداری و حمل و نقل جاده ای با هدف بررسی و بهبود وضعیت و تکمیل و حل نواقص موجود تشکیل و اقدامات لازم در دستور کار متولیان امر قرار گرفته است .

وی ادامه داد: حدود ۷۰۰ دستگاه از خودروهای ناوگان عمومی با ۱۱ هزار و ۵۰۰ صندلی آماده ارائه خدمت بوده و پلیس راه نیز برای اعمال قوانین و مقررات، کنترل ها و مراقبت های لازم، افزایش اکیپ های ثابت را در دستور کار خود داده است .

علی نیا با اشاره به آمادگی اکیپ های هلال احمر، عنوان کرد: ۲۳ پایگاه ثابت و سیار و سه تیم واکنش سریع برای حضور در صحنه و ارائه خدمت در کمترین زمان ممکن آماده خدمت رسانی بوده و علوم پزشکی هم در حال بررسی و آماده سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی در همه شهرستان ها است .

وی تاکید کرد: تشخیص تیم متخصص مربوط در صحنه های تصادفات احتمالی باید مبنای اقدامات و فعالیت های افراد حاضر در صحنه باشد و به عنوان مثال تشخیص اعزام مصدومان به بیمارستان های شهرستان ها باید بر اساس اعلام نظر علوم پزشکی انجام می‌پذیرد .

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر استان خاطرنشان کرد: کنترل بازار و قیمت ها و رسیدگی به شکایات مردمی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و تعزیرات در این ایام انجام می شود .

علی نیا ادامه داد: ساماندهی خانه مسافرها، بازدید و آماده سازی و بهسازی مجتمع های خدمات رفاهی و نمازخانه ها و مساجد بین راهی، توقف عملیاتی عمرانی از ۲۰ اسفند، ارائه فهرست کشیک مدیران و افراد مرتبط با خدمات سفر توسط ادارات کل به ستاد خدمات سفر و همچنین ارائه چک لیست تمامی فعالیت ها و بررسی آمادگی استقبال از مسافران نوروزی از دیگر برنامه هایی است که باید اجرایی شود .

وی گفت: سازمان هواشناسی نیز باید پیش بینی خود از وضعیت آب و هوایی را در ایام سفر به دبیرخانه ستاد اعلام کند تا تمهیدات لازم بر این اساس فراهم شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: