• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13414-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

هشدار نسبت به غیرقانونی بودن تحویل موادغذایی پروانه دار تاریخ مصرف گذشته به شرکت های پخش کننده و تعویض با محصولات جدید

مدیر نظارت بر مواد غذایی ، آشامیدنی و آرایشی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تحویل موادغذایی پروانه دار تاریخ مصرف گذشته به شرکت های پخش کننده و تعویض با محصولات جدید غیر قانونی است .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر حسن براتی زاده افزود: فروشندگان مواد غذایی باید از تحویل مواد غذایی پروانه دار تاریخ مصرف گذشته به شرکت های پخش کننده و تعویض با محصولات جدید خودداری کنند زیرا این کار غیر قانونی و تخلف است.

وی تصریح کرد: مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه ها و سوپر مارکت ها باید توسط فروشندگان جمع آوری و به بازرسان بهداشت محیط و کارشناسان غذا و دارو جهت معدوم سازی تحویل داده شود.

این مسئول ادامه داد: در صورتی که مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته به شرکت های پخش کننده تحویل داده شود ممکن است در بعضی از این شرکت ها توسط افراد سودجو این محصولات دوباره به سیستم مصرف برگردانده شوند.

وی تاکید کرد: در صورت مشاهده مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در فروشگاه ها و یا در شرکت ها و کارخانه های تولید مواد غذایی با متخلفان برخورد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: