• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی اموری عمرانی استانداری خراسان‌شمالی:

مصرف آب باید 10 درصد در بخش کشاورزی کاهش یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌شمالی گفت: با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد از آب مصرفی در حوزه کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد اگر بتوانیم از این ۹۰ درصد، ۱۰ درصد کاهش مصرف داشته باشیم اقدام موثری را انجام داده ایم .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل ازروابط عمومی استانداری خراسان‌شمالی، محمدحسین علی نیا در کارگروه آب کشاورزی استان اظهارکرد: برای رسیدن و تحقق این هدفگذاری باید ازهمه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها به‌ ویژه توسعه تکنولوژی و روش‌های نوین نظیر شبکه‌های آبیاری، کشت گلخانه‌ای و مباحث مکانیزاسیون بهره ببریم .

وی افزود:باید با اطلاع رسانی درباره نحوه مصرف آب در قالب اطلاع رسانی و آموزش و تغییر الگوی کشت بتوانیم مساله کم آبی را به درستی مدیریت کنیم و در این خصوص برنامه ریزی و انجام اقدامات عملیاتی لازم و ضروری است .

علی نیا تاکید کرد: دستگاه های متولی باید گزارش ارزیابی های خود را در زمینه نتایج کاهش مصرف ارائه کنند تا شاهد کاهش مشکلات حوزه آب باشیم و همه موارد نیز مورد آسیب شناسی قرار گیرد .

وی با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار رسانه ها برای اطلاع رسانی از پیامدهای کم آبی در جامعه، گفت: رسانه های جمعی وظیفه مهمی در آگاه سازی افکارعمومی و تحلیل و بررسی وضعیت منابع آبی و نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی در جامعه بر عهده دارند و باید مانند گذشته مسئولانه در این زمینه عمل کرده و مردم را از مخاطرات مصرف بی رویه آب آگاه سازند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: