• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-14014-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

سوخت مایع صنایع خراسان‌شمالی حذف می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی از حذف سوخت مایع صنایع استان خبردا

حسن میربلوکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: در حال حاضربرخی صنایع استان از سوخت مایع استفاده می‌‎کنند که هم اکنون شناسایی شده و مقرر است سوخت آنان حذف و گاز جایگزین آن شود.

وی با بیان اینکه صنایع استان در سال بیش از 5.5 میلیون لیتر سوخت مایع استفاده می‌کنند،ادامه داد: بنابراین تلاش می‌شود تا جایگزین سازی گاز سوخت مایع آنان حذف شود.

میربلوکی با بیان اینکه در دهه فجر امسال سوخت مایع 15 صنعت استان حذف و گاز جایگزین شده است، افزود: با گازرسانی به این تعداد از صنایع حذف 642 لیتر سوخت مایع صورت گرفت که این مهم در مباحث زیست محیطی اهمیت بسزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: مصرف سوخت مایع در گچ ماهان با یک هزار و 200 لیتر بالا است که باید جایگزینی با گاز انجام شود که هزینه حذف سوخت مایع حدود 25 میلیارد ریال است.

میربلوکی  خاطرنشان کرد: در ایام الله دهه فجر گازرسانی به صنایعی همانند ناحیه صنعتی مهمانک آشخانه، موسسه آموزشی حکیمان، شرکت دام و صنعت چمنزار، گچ شاه جهان، سد غلامان، مجتمع گلخانه ای امام رضا (ع)شرکت بی همتا گستر،کارتون سازی کاظم زاده بااعتبار۱۴ میلیارد ۹۷۰میلیون ریال به بهره برداری رسید .

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به موسسه شورای اقتصاد۶۳ واحد عمده و صنعتی استان مشمول دریافت یارانه اجرای خط اختصاصی براساس مصرف تا دو میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال شده اند.

میربلوکی ادامه داد: شش واحد عمده و صنعتی شامل گچ شاه جهان، موسسه آموزشی حکیمان و چهار واحد مرغداری با ۶۴۳ هزار لیتر میانگین سوخت درسال به استناد این مصوبه از نعمت گاز بهره مند شدند.

وی عنوان کرد: گازرسانی به هشت صنعت دیگر شامل گچ ماهان، کارخانه آسفالت  شارستان راه شرق و شش مرغداری با اعتبار هشت میلیارد و ۸۲۰میلیون ریال با یک میلیون و۶۹۱ هزار و ۷۰۷ لیتر میانگین سوخت درسال انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: