• یکشنبه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-888-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح کرد:

کوه باباموسی خالی از امکانات زیرساختی برای کوهنوردی عموم مردم

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: کوه باباموسی خالی از امکانات زیرساختی برای کوهنوردی عموم مردم است.

احمد وکیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه کوه باباموسی یکی از مکان هایی است که از گذشته عموم مردم برای کوهنوردی به این منطقه می رفتند، افزود: از آنجاییکه از گروه های مختلف مردم با سنین مختلف برای امر کوهنوردی به کوه باباموسی مراجعه می کنند باید زیرساخت های مناسب نیز در این محل فراهم شود.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان زمانی است که مردم بعد از افطار در کوه باباموسی به کوهنوردی می پردازند این درحالیست که زیرساخت های روشنایی در این محل مستقر نشده است.

وکیلی اظهار کرد: از سوی دیگر ایجاد چندین آلاچیق برای استراحت مردم و انتقال امکاناتی همچون آب و یا مناسب کردن برخی از مسیرها بدون اینکه به طبیعت آن دست برده شود، ضروری است.

وی تصریح کرد: هر چیزی که در این منطقه وجود دارد به صورت طبیعی بوده و تاکنون زیرساختی در آنجا مهیا نشده است.

وی بیان کرد: البته طرح توسعه زیرساخت در کوه باباموسی تهیه شده و باید به تایید مسئولان ذی ربط برسد تا بتوان برای اجرای آن بودجه لازم را جذب کرد.

به گفته این مقام مسئول ایجاد پایگاه ها اورژانس و مراکز امنیتی برای فراهم کردن امنیت خیلی بیشتر از دیگر موارد مورد نیاز در این منطقه است.

وی توضیح داد: همچنین پیگیر راضی کردن سرمایه گذار برای ساخت تله کابین در مسیر کوه باباموسی به پارک ملی باباامان هستیم که اگر سرمایه گذار راضی شود این طرح نیز در این محل انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: