• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی از انعقاد تفاهم نامه 4 جانبه رسته فرش در روستاهای استان خبر داد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: تفاهم نامه ای 4 جانبه به منظور ایجاد اشتغال پایدار در رسته فرش و رونق اقتصاد این شغل، منعقد می شود.

سیاوش وحدت در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: این تفاهم نامه میان چهار سازمان منابع طبیعی خراسان شمالی، فنی و حرفه ای، شرکت شهرک های صنعتی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی منعقد می شود.

وی توضیح داد: قرارگاهی با عنوان پیشرفت و آبادانی توسط سپاه راه اندازی شده که رسالتش محرومیت زدایی در روستا هاست و با این رویکرد چهار دهستان گیفان، شیرین سو، حصارچه و راستقان هدف قرارداد فرش انتخاب شده اند.

وی دلیل انتخاب این چهار دهستان را فرش به عنوان معیشت اصلی ساکنان آن ذکر کرد و افزود: در قرارداد ذکر شده وظیفه اداره کل منابع طبیعی استان کمک به کمتر استفاده شدن از اراضی ملی و کمک به پرداخت بخشی از هزینه های طرح ست.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی وظیفه اداره کل فنی و حرفه ای استان در این تفاهم نامه را ارائه آموزش به مردم در روستاهای هدف ذکر کرد و گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان نیز که از سال 90 در خوشه فرش فعالیت دارد، با تجربیات به دست آمده برای بازاریابی، شرکت محصولات تولیدی در نمایشگاه های داخلی و خارجی و غیره در این تفاهم نامه انجام وظیفه می کند.

وحدت با بیان اینکه با اجرای این تفاهم نامه حدود 500 نفر از روستائیان فعال در زمینه تولید و بافت فرش به بازار متصل می شوند، هدف از اجرای این تفاهم نامه را ایجاد اشتغال پایدار در بازار فرش عنوان کرد.

وی در ادامه سخنان خود از بیمه روستائیان دهستان های هدف قرارداد خبر داد و توضیح داد: در این طرح نرخ مشارکت زنان در بازار کار مشاغل خانگی افزایش یافته و نرخ بیکاری کاهش می یابد.

وی از دیگر مزایای مهم انعقاد این تفاهم نامه را قطع کردن دست دلالان از بازار فرش ذکر کرد و ادامه داد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی نیز در این تفاهم نامه پیدا کردن مشتری و فروش محصولات بافندگان فرش به صورت تضمینی است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی یادآور شد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی در نظر دارد سال آینده 8 دهستان دیگر استان را به عنوان پایلوت در اجرای طرح گیاهان دارویی، طیور، دام و غیره انتخاب کند که تمام این ظرفیت ها توسط شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی شناسایی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: