• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-686-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان شمالی:

بهانه‌ای برای کم‌کاری در حوزه اقامه نماز قابل قبول نیست

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: هر ساله در آیین‌نامه بودجه سنواتی برای هزینه‌کرد امور مذهبی جهت تشویق، ترغیب، برگزاری نشست‌هایی با هدف ارتقاء سطح دانش مذهبی و ... هیچ‌گونه محدودیت و ممنوعیتی وجود ندارد بنابراین بهانه‌ای برای کم‌کاری در حوزه اقامه نماز قابل قبول نیست .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست شورای راهبردی اقامه نماز استان اظهار کرد: هر دستگاه اجرایی دارای دو وظیفه ذاتی و بیرونی است که یکی از ضعف های ما در مورد اقامه نماز این است که برای بررسی تاثیرگذاری بیرونی شاخص های خوبی تعریف نشده و بیشتر به جنبه درونی دستگاه ها پرداخته شده است .

وی از هزینه کرد ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به منظور برطرف سازی مشکلات مساجد استان خبر داد و افزود: طی بازدیدهای استاندار و معاونان استاندار در ایام ماه محرم از مساجد، نیازهای این اماکن شناسایی شد و بنا به دستور استاندار این اعتبار برای حل این مشکلات هزینه شد .

دلپسند گفت: حدود 100 میلیون تومان از این اعتبار نیز برای مرمت و حل مشکلات نمازخانه های مراکز بین راهی در نظر گرفته شده است که دفنر فنی استانداری مکلف به انجام این کار تا قبل شروع مسافرت های نوروزی است .

وی با تاکید بر این موضوع که رصد همیشگی و شناسایی نواقص و ایرادات مراکز درون و برون شهری اقامه نماز از وظایف این ستاد است، تصریح کرد: مراکز بین راهی اقامه نماز در مسیر تردد مسافران و زائران قرار دارد و به علت استفاده همیشگی امکان بروز ایرادات بیشتر است بنابراین توجه به این مراکز از اهمیت بالایی برخوردار است .

وی اشاره کرد: باید تلاش کنیم تا برای رسیدگی به امور و مشکلات، تمامی مساجد و مراکز اقامه نماز دارای متولی باشند و بنابراین خواستار تشکیل و برگزاری مجمع خیران مسجدساز هستیم و همچنین تاکید می کنم اداره کل اوقاف برای عملیاتی ساختن برنامه های خود گام های موثر بیشتری بردارد .

دلپسند در ادامه به نقش خانواده، آموزش و پرورش و تمامی رسانه های گفتاری و شنیداری در ترویج فرهنگ اقامه نماز اشاره کرد و گفت: بیان مسائل فرهنگی و علمی با زبان هنر می تواند بسیار تاثیر گذار و موثر باشد و همچنین ایجاد ارتباط بیشتر بین مدارس و مساجد مورد تاکید است چرا که گستردگی جمعیت دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم می تواند برای اشاعه این فرهنگ نورانی مثمر باشد .

وی با تاکید بر اینکه نباید از موضوع تجلیل مروجان و فعالان حوزه اقامه نماز غفلت کنیم، تصریح کرد: بهره مندی از تشکل های مردمی و حضور مدیران و مسئولان در برنامه های دینی و به ویژه اقامه نماز در راستای تبلیغ و انتشار معارف اسلامی حائز اهمیت است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: