• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فعالیت 253 مشاور در مدارس خراسان شمالی

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: 253 مشاور در سطح مدارس خراسان شمالی به ارائه مشاوره به دانش آموزان مشغول اند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی علی شورزاده، صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: به ازای هر 15 نفر دانش آموز باید یک ساعت مشاوره ارائه شود، که اکنون با کمبود 70 مشاوره در مدارس استان مواجهیم.

وی نیاز مبرم استان را حضور مشاوران در سطح مدارس روستاهای خراسان شمالی ذکر کرد.

وی با اشاره به اشتغال یک هزار و 200 دانش آموز در حوزه فرهنگی و پرورشی مدارس استان، گفت: در حال حاضر 253 مشاور در سطح مدارس استان به ویژه در بخش هدایت تحصیلی متوسطه اول مشغول به فعالیت می‌باشند.

شورزاده به اعزام 7000 دانش آموز از خراسان‌شمالی به اردوهای راهیان نور اشاره کرد و گفت: طی سال تحصیلی جاری هفت هزار دانش آموز از این استان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

وی تصریح کرد: امسال در مرحله اول اعزام اردوهای راهیان نور در سطح استان قبل از امتحانات بیش از سه هزار و 200 دانش آموز اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه مقرر است طی سال جاری هفت هزار دانش آموز از استان به اردوی راهیان نور اعزام شوند، گفت: تا پایان اسفند ماه سال جاری نیز دانش آموزان دختر شهرستان های گرمه و فاروج اعزام خواهند شد.

شورزاده با بیان اینکه به منظور جلوگیری از هر گونه حادثه مدت زمان اردوهای راهیان نور یک روز افزایش یافته است، افزود: این اردوها با مشارکت سپاه جوادالائمه استان برنامه ریزی شده و دانش آموزان از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در سطح استان هفت هزار و 36 دانش آموز، فرهنگی، راوی و هر کاروان یک روحانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

شورزاده با بیان اینکه در سطح استان 35 هزار و 147 نفر در طرح پرسش مهر شرکت کرده اند، عنوان کرد: امسال میزان شرکت کنندگان در این طرح به نسبت سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مسابقات قرآن و عترت و نماز نیز در مجموع 130 هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی شرکت کرده‌اند که در نهایت دانش آموزان برگزیده راهی مرحله شهرستانی و سپس استانی خواهند شد.

شورزاده با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی استان مقام اول کشور را در شاخص های مختلف کسب کرده اند،یادآورشد: هم اکنون یک هزار و 967 مربی پیشتاز و 45 هزار دانش آموز عضو تشکیلات در مدارس استان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: