• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1614-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

جزیره‌ای کار کردن از دغدغه‌های مواقع بحران است

سرپرست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری از تعیین اداره کل بهزیستی به عنوان متولی برنامه های روانی اجتماعی در بلایا و کاهش اختلالات و آسیب های روانی در حوادث غیر مترقبه و دوران پسابحران خبر داد و افزود: جزیره‌ای کار کردن از دغدغه‌های مواقع بحران است .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمود ثمینی در هفتمین نشست کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی استان اظهار کرد: تعیین متولی هدایت تمامی نیروهای امداد و نجات و در مجموع تیم بحران استان هنگام مواجهه با حوادث طبیعی الزامی است و امروز به دلیل نبود مانور اجرایی و عملیاتی در طول سال در زمان بروز بلایای طبیعی نگرانی و دغدغه در خصوص جزیره ای کار کردن و بروز برخی ناهماهنگی ها وجود دارد .

وی افزود: اشکال کار در این است که ما پس از بروز حادثه وارد عمل می شویم و اجرایی کردن تصمیمات جلسات و نشست های مختلف دچار مشکل می شود بنابراین تمرین مستمر سالانه و هماهنگ تمامی دستگاه ها و سازمان های ذی ربط برای چگونگی مدیریت بحران الزامی است .

وی ادامه داد: اداره کل بهزیستی به عنوان متولی این کار باید با بهره مندی از تمامی ظرفیت های موجود برنامه ای عملیاتی تدوین کند؛ هم چنین در این برنامه باید نقش و تکلیف دستگاه های موثر در امنیت روانی مشخص باشد .

وی تاکید کرد: وجود برخی خلاها در دستورعمل ها به معنای تعلل در کار نیست و تاکید می کنم در جلسات بین بخشی مواردی که مورد غفلت واقع شده است احصاء و به عنوان پیشنهادهای اصلاحی به وزارتخانه متبوع برای بررسی و رسیدگی ارسال شود و نواقص مدیریت بحران در سنوات گذشته جمع آوری و بیان شود تا در حوادث احتمالی آینده از تکرار و بروز این مشکلات جلوگیری شود .

ثمینی در ادامه بر ارائه اولویت های مرتبط با بخش سلامت و ارتقای کیفیت زندگی دستگاه های 14 گانه عضو کارگروه تاکید کرد و گفت: بنابر تاکید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبنی بر اعلام اولویت های برنامه ششم توسعه استان توسط تمامی 12 کارگروه تخصصی ذیل شورای برنامه ریزی باید اولویت های بخش سلامت برای بررسی و پایش نهایی به دانشگاه علوم پزشکی ارائه شود .

در ادامه مباحث نشست گذشته این کارگروه بار دیگر بر مخاطرات قرص برنج اشاره و مقرر شد با توجه به اینک ه مجوز برای فروش و کانال رسمی برای توزیع قرص برنج صادر نشده است، سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازدیدهای دوره ای این موضوع را در دستور کار قرار دهد و در صورت مشاهده توزیع این کالای ممنوعه برای پیگیری از مراجع ذیصلاح گزارش خود را اعلام کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: