• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1284-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

معاون فرماندار:

اشتغال 70 درصد مردم مانه و سملقان به کشاورزی، مشکل کمبود آب را در تابستان تشدید می‌کند

معاون فرماندار مانه و سملقان گفت : اشتغال 70 درصد مردم مانه و سملقان به کشاورزی، مشکل کمبود آب را در تابستان تشدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، رسول جهاندوست در نشست حفاظت از منابع آب این شهرستان اظهار کرد: مدیریت منابع آب در مانه و سملقان باید در اولویت قرار بگیرد و در بحث بحران آب اولویت با آب شرب است .

وی افزود: میانگین مصرف آب در شهرستان  340 لیتر در روستا و 240 لیتر در شهرهاست و برای بهینه‌سازی این مصارف باید فرهنگ سازی بشود .

جهاندوست گفت: میانگین بارندگی در جهان ۸۳۵ میلی لیتر و در ایران ۲۵۶ میلی لیتر است که این رقم نشان دهنده بحران جدی آب در کشور و حتی در استان و شهرستان ما است .

وی با تاکید بر اینکه از سال های گذشته تاکنون مصرف آب  افزایش یافته و میزان ذخیره آب‌های زیرزمینی به شدت رو به کاهش است، افزود: با توجه به اینکه ۷۰ درصد مردم شهرستان کشاورز هستند، در فصل تابستان با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد بنابراین باید تدابیری برای این بحران اندیشیده شود .

جهاندوست علت نشت آب در بیشتر روستاها را فرسودگی شبکه‌ها دانست و بیان کرد: باید از هدررفت آب روستاها جلوگیری به عمل آید و برای حل این مساله در اسرع وقت تصمیمات لازم اتخاذ شود .

وی با اشاره به اینکه رعایت حریم چاه های آب شرب و اصلاح شبکه آب روستایی بسیار مهم است، اضافه کرد: اصلاح روش استفاده از آب و استفاده از روش های نوین آبیاری باعث می شود تا از این بحران خارج شویم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: