• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1186-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

آغاز دوره آموزشی پیش از ازدواج در شیروان توسط جهاددانشگاهی

مدیر آموزش جهاددانشگاهی خراسان شمالی از آغاز دوره آموزشی پیش از ازدواج با عنوان "خانواده سالم" در شهرستان شیروان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان، عبدالحسن ایزدی در این خصوص اظهار کرد: دوره آموزشی خانواده سالم برای افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر دارند قبل از عقد آنها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره های آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی است، افزود: در قالب طرح خانواده سالم تاکنون حدود هفت هزار نفر در بجنورد آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سه جانبه میان جهاددانشگاهی، دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این زمینه، گفت: بنا به آمار پس از برگزاری این دوره‌های آموزشی میزان طلاق در میان زوج‌ها دو درصد کاهش یافته است.

ایزدی با تشکر از همکاری مطلوب دادگستری شیروان و شورای اسلامی شهر ادامه داد: در صورت اعلام آمادگی مسئولان، جهاددانشگاهی آمادگی دارد طرح خانواده سالم را در سایر شهرستان‌های استان نیز برگزار کند که مقدمات برگزاری این دوره در مانه و سملقان و اسفراین فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: دوره آموزشی پیش از ازدواج(خانواده سالم)، با بهره‌گیری از مشاوران مجرب در قالب هشت ساعت آموزشی برای زوجین برگزار می‌گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: