• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-488-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

هیئت ورزش های همگانی خراسان شمالی در جمع برترین های کشور

نائب رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی به ‌عنوان یکی از برترین هیئت‌های کشور در سال 96، از آغاز به کار انجمن ورزش مادران از ابتدای سال 97 در کل کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، سید غلامرضا کمانه در بجنورد گفت: انجمن ورزش مادران به‌تازگی به مدیریت خانم بیتا بردبار تشکیل، برنامه آن مصوب و طرح درس‌هایش ارائه‌شده و در حال برنامه‌ریزی است و فعالیت اصلی آن با برنامه از سال آینده، هم در سطح کشور و هم در سطح استان‌ها انجام می‌شود.

وی در ادامه هیئت انجمن ورزش‌های همگانی خراسان شمالی را از برترین‌های سال 96 در کشور عنوان و بیان کرد: طبق ارزیابی‌های انجام‌شده هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی جزء هیئت‌های برتر و در جمع‌بندی از هر نظری پیشرو بوده است و البته رتبه دقیق هیئت‌ها تا پایان سال اعلام خواهد شد.

کمانه علت این پیشرو بودن هیئت استان را پیگیری‌های رئیس هیئت و هماهنگی بین اعضای هیئت و به‌ویژه حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان دانست.

وی با اشاره به دوره دانش‌افزایی که در هفتم اسفندماه با حضور وی برگزار شد، توضیح داد: دوره‌ی دانش‌افزایی برای مربیان ورزش‌های همگانی خراسان شمالی برای اولین بار در کشور در خراسان شمالی برگزار شد و در این دوره مسائلی از قبیل مدیریت ورزش، روش‌های علمی، تمرینات نوین ورزشی، بحث‌های مرتبط با سند تحول ورزش‌های همگانی، روانشناسی ورزش، تغذیه و آخرین موارد و یافته‌های علمی با دوستان در میان گذاشته شد.

مجید جودت رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در ادامه گفت: در سفر دوروزه آقای کمانه به خراسان شمالی یک دوره دانش‌افزایی با حضور وی و همچنین مجمع عمومی سالیانه هیئت ورزش‌های همگانی تشکیل شد که در این مجمع گزارشی از برنامه‌های انجام‌شده هیئت و همچنین تقویم برنامه‌های سال جدید در قالب کتابچه‌ای ارائه و به نائب رئیس هیئت تحویل داده شد تا بودجه‌ها و حمایت‌های لازم بر اساس آن از سوی فدراسیون انجام بگیرد.

وی همچنین بیان کرد: هیئت ورزش‌های همگانی 721 مربی فعال دارد که در باشگاه‌های دولتی و خصوصی سطح استان فعالیت می‌کنند و از این تعداد مربی نزدیک 80 نفر در این دوره دانش‌افزایی با حضور آقای کمانه شرکت کردند که در جهت ارتقاء دانش و افزایش دانشجو بوده است و در انتهای دوره کارت‌های مربی‌گری درجه 3 شرکت‌کنندگان به مدت 3 سال تمدید شد.

جودت در پایان افزود: 631 برنامه در قالب مسابقه، همایش و جشنواره در سال 96 در سطح استان برگزارشده است که حدود 527 هزار نفر یعنی 70 درصد جمعیت استان در برنامه‌های هیئت در سال 96 حضور فعال داشته‌اند و این رکورد بسیار خوبی است و امید است در سال آینده باهمت بیشتر، کمک اداره کل استان و فدراسیون تعداد برنامه‌ها از مرز هزار برنامه نیز بگذرد.         

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: