• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2914-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

ساخت دفن گاه زباله در شهرستان بجنورد؛
حمایت و انجام کار یا تعطیلی اجرای آن

مدیر کل دفتر امور شهری استانداری خراسان شمالی با اشاره به ساخت دفن گاه زباله در شهرستان بجنورد گفت: یا حمایت و انجام کار و یا تعطیلی در اجرای آن.

شاکری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که بالاخره این پروژه چه زمانی به مرحله اجرا می رسد، گفت: اجرای این کار با مشکلات اجتماعی مواجه است و مردم منطقه ای که قرار بر این است تا این پروژه در آنجا اجرایی شود با اجرای آن مخالف هستند.

وی افزود: ما منتظر آن هستیم تا مسئولان عالی رتبه برای اجرای این پروژه چه دستوری را می دهند.

شاکری با تاکید بر اینکه دو سالی است که تمامی مطالعات و بررسی های لازم برای اجرای این پروژه انجام شده است، ادامه داد: استعلامات لازم اخذ شده و این پروژه با کمترین مشکل در منطقه مورد نظر در شهرستان بجنورد ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه منطقه ای که قرار بر این است تا این پروژه در آنجا اجرایی شود چهار کیلومتر با اولین نقطه مسکونی فاصله دارد، اظهار کرد: اما در حال حاضر زباله های شهر بجنورد در منطقه کوه باباموسی تخلیه می شود که فاصله این منطقه با اولین منطقه سکونت گاه حتی به یک کیلومتر و تا مرکز شهر به 1.5 کیلومتر نمی رسد .

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر این دفن گاه در منطقه مورد نظر ساخته شود می تواند برای 30 تا 40 نفر از افراد روستایی بیکار منطقه شغل ایجاد کند بدون آنکه برای آن ها مشکلی به وجود آید.

به گفته وی در حال حاضر 150 تن زباله روزانه در کوه باباموسی بدون اینکه هیچ بهره برداری از آن انجام شود، به صورت غیراصولی دفن می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: