• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1787-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

راه یابی دو گروه موسیقی به جشنواره ملی بیت و حیران آذربایجان غربی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان از راهیابی دو گروه موسیقی مقامی این شهرستان به جشنواره ملی بیت و حیران استان آذربایجان غربی خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ احمد زیبایی اظهار کرد: از بین ١٥٠ اثر حسین ولی نژاد در بخش فردی و در بخش گروهی از میان ٥٦ اثر ، گروه موسیقی هنگستان به سرپرستی شعبان اسلامی به جشنواره ملی بیت و حیران سردشت آذربایجان غربی راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره کشوری "بیت و حیران" به مدت دو روز در شهرستان سردشت برگزار می شود، بیان کرد: در این جشنواره ١٥٠ اثر فردی و ٥٦ اثر گروهی ارائه شده است که پس از داوری در مرحله اول در مجموع ٤٠ اثر انفرادی و ١٢ اثر گروهی به بخش نهایی جشنواره راه یافته است.

زیبایی افزود: این جشنواره با هدف تقویت، گسترش فرهنگ غنی موسیقی بومی و فولکلور نواحی مختلف ایران اسلامی، شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان موسیقی بومی و محلی، جلوگیری از فراموشی و نابودی هنرهای اصیل ملی برنامه ریزی شده است.

حسین ولی نژاد در بخش فردی و گروه موسیقی هنگستان به سرپرستی شعبان اسلامی و همراهی مهدی صداقت، مهدی نصرت زاده، محمد امین حسن نژاد ، امیر حسین مقدم و محمد باقر اسلامی در جشنواره حضور پیدا خواهند کرد.

گفتنی است؛ جشنواره ملی موسیقی"بیت و حیران"در روزهای ١٦ و ١٧ اسفند ماه در سردشت آذربایجان غربی با حضور  ٢٧ استان کشورر برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: