• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار بجنورد با اشاره به آماده سازی شهر برای استقبال از بهار:

حفاری دستگاه های خدمات رسان از پانزدهم اسفندماه ممنوع است

شهردار بجنورد در آستانه بهار و آماده سازی فضای شهر برای استقبال از مسافران نوروز گفت: به دستور استاندار و هماهنگی شهرداری، هرگونه حفاری دستگاه های خدمات رسان از 15 اسفند تا 20 فردوردین ممنوع و دستگاه های مربوطه تا بیستم اسفند مکلف به آسفالت حفاری خود می باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، روح الله براتیان در نشست خبری با اشاره به فرا رسیدن روز درختکاری در تشریح برنامه های این روز اظهار کرد: جشن درختکاری پانزدهم اسفندماه در باغ ایلخانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اکنون مساحت باباامان بجنورد 94 هکتار است، از افزایش سه و نیم برابری این پارک خبر داد و افزود: طبق مجوزهای دریافت شده فضای باباامان به 320 هکتار افزایش می یابد.

براتیان تصریح کرد: 25 هکتار از فضای 320 هکتار تا کنون درختکاری شده و مبنا بر توسعه پارک باباامان و ایجاد محیطی مفرح برای همشهریان و مسافران است.

وی به را اندازی فضای 20 هکتاری بزرگ ترین گلخانه خراسان شمالی اشاره کرد و ادامه داد: این گلخانه بزرگ اتوماتیک 300 هزار گلدان را در خود پرورش داده که این گل ها جمعه به فضای شهر بجنورد منتقل می شوند.

وی اعلام کرد: مردم بجنورد، خانواده ها و عروس و دامادهای جوان از فردا ساعت 9 صبح الی 5 عصر تا روز جمعه می توانند با حضور در گلخانه بجنورد واقع در کیلومتر یک جاده گلستان شهر از محیط زیبای گلخانه استفاده کنند.

شهردار بجنورد از ساماندهی متکدیان از 25 اسفندماه الی 20 فروردین خبر داد و گفت: از متکدیان در این ایام در گرمخانه شهرداری نگهداری می شود.

براتیان از دیگر برنامه های بهار 97 به ساماندهی فضای ورودی شهر به نظافت و شستشوی معابر، جمع آوری نخاله های ساختمانی و ساماندهی دست فروشان در چهار راه امیریه بجنورد زمین مرحوم صدیق زاده اشاره کرد.

وی در خصوص ساماندهی دست فروشان نیز توضیح داد: دست فروشی سبزه عید و ماهی در سطح شهر منعی ندارد اما با دست فروشانی که کسب مغازه داران و اصناف را کساد کنند، برخورد می شود.

براتیان در ادامه سخنان خود افزود: طرحی نو از سوی شهرداری بجنورد طراحی شده که طی آن همشهریان با تحویل پسماند خشک خود در نمایشگاه دست فروشان، بن خرید از سازمان پسماند شهرداری بجنورد دریافت و کالا می خرند.

وی ساماندهی روشنایی پارک ها، روشنایی سطح شهر و چراغ های راهنمایی و رانندگی، نصب 20 المان در سطح شهر با مضامین رادیو، المان سروناز، پرنده های بهاری، مکعب نوری و عدد 1397 نوری به ارتفاع 9 متر، خط کشی معابر، رنگ آمیزی جداول، طراحی فضای سبز شهری و غیره را از دیگر برنامه های شهرداری بجنورد برای عید 97 ذکر کرد.

شهردار بجنورد با اشاره به فرا رسیدن ایام چهارشنبه سوری نیز خاطرنشان کرد: رسانه های اتفاقات سال های گذشته را برای مردم بازگو کنند تا خانواده ها با مراقبت از فرزندانشان پایان سال بی خطری را پشت سر بگذارند.

براتیان از طرحی مبنی بر برپایی جشن چهارشنبه سوری در محل زمین روبروی فرهنگسرای شهر خبر داد و یادآور شد: در صورت دریافت موافقت نامه شورای تامین و سایر نهادهای ذیربط مراسمی مفرح و بدون خطر برای خانواده ها در این محل از سوی شهرداری پیش بینی شده است.

وی در بخشی از سخنان خود در خصوص پرداخت بدهی های بجنورد نیز توضیح داد: ماهیانه صد میلیون تومان از تاریخ 01/09/96 به شرکت گاز در حال پرداخت بوده و یک میلیارد تومان نیز در سال 97 پرداخت می شود.

شهردار بجنورد از دلیل قطع گاز جایگاه CNG در محل ترمینال اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: بدون هیچ دلیل قانونی گاز این جایگاه از سوی شرکت گاز قطع شده و این در حالی است که روند پرداخت بدهی ها در جریان است.

براتیان در خصوص پرداخت بدهی تامین اجتماعی نیز خاطرنشان کرد: از زمان آغاز فعالیتم از برج 9، ماهیانه 250 میلیون تومان بدهی این سازمان در حال پرداخت است.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه، نمایندگان جامعه اصناف به عنوان مشاوران شهردار، احکام خود را از شهردار بجنورد دریافت کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: