• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1386-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

استاندار:

سال ۱۴۰۰ سال پایان مدارس دونوبته در خراسان شمالی است

استاندار خراسان شمالی گفت: هدفگذاری ما این است که سال ۱۴۰۰ سال پایان مدارس دو نوبته در خراسان شمالی باشد .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در آئین گشایش دبیرستان پسرانه ۹ کلاسه دانش بجنورد اظهار کرد: ایجاد و گسترش فضاهای آموزشی جدید از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است و این هدف در استان در حال پیگیری است اما به دلیل قدمت بالای 50 سال مدارس در شهرهایی با گذشته تاریخی بالا مانند بجنورد، اسفراین، شیروان، گرمه و ... اعتباراتی علاوه بر نوسازی و بازسازی مدارس در این شهرستان ها باید صرف تخریب فضاهای آموزشی قدیمی شود و بیشترین اعتبارات هزینه شده در بخش جایگزینی فضای جدید است .

وی افزود: یک سال پس از سفر تاریخی مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، دولت تدبیر و امید روی کار آمد و با تلفیق اعتبارات سفر رهبری و تخصیص اعتبارات دولت با نگاه ارتقای آموزش و فضاهای آموزشی امروز شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ایجاد فضاهای آموزشی جدید و بازسازی و نوسازی مدارس قدیمی هستیم .

وی ادامه داد: با اعلام آمادگی اداره کل منابع طبیعی مشکل زمین برای ایجاد فضای آموزشی جدید در روستاها وجود ندارد و در شهرها نیز باید دستگاه های مربوط مانند شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی همکاری های لازم را داشته باشند تا در گام نخست با حل مشکل زمین بتوانیم اعتبارات لازم را تخصیص دهیم .

صالحی با بیان این که سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش برگشت پذیر است، مطرح کرد: باید ایده فروش محصول تولیدی آموزش و پروش به بقیه دستگاه ها به اجرا گذاشته شود تا ما بیشتر از گذشته قدردان زحمات این حوزه باشیم و هم چنین آموزش و پروش به عنوان غنی ترین نهاد در کشور مطرح شود .

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به 14 اسفند روز احسان و نیکوکاری، ابراز امیدواری کرد: جشن ما روزی باشد که جشن نیکوکاری نداشته باشیم یعنی زمانی که هیچ قشر ضعیف و فقیری در کشور نباشد و از تمامی مردم عزیز خراسان شمالی می خواهم تا در آستانه سال نو با کمک به قشر ضعیف جامعه، کرامت ذاتی انسان را به نمایش بگذارند. در حاشیه این آیین، استاندار در آستانه 15 اسفند روز درختکاری، در مدرسه دانش نهال کاشت .

  پروژه دبیرستان پسرانه 9 کلاسه دانش بجنورد با 21 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از محل ردیف سفر مقام معظم رهبری به استان با زیربنای هزار متر مربع ساخته شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: