• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از پیش بینی 802 پایگاه نیکوکاری در آستانه شب عید خبر داد

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام بهار و لزوم کمک به ایتام و نیازمندان، 802 پایگاه نیکوکاری برای جمع آوری کمک های مردمی پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، عباس اهرابی در نشست خبری اظهار کرد: مبلغ جمع آوری شده در جشن نیکوکاری سال گذشته دو میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه اکنون 54 هزار مددجو تحت پوشش این نهاد در خراسان شمالی می باشند، بر کمک به ایتام و نیازمندان در آستانه سال نو تاکید کرد.

وی از پیش بینی توزیع 140 هزار پاکت ویژه جشن نیکوکاری خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال در سه روز 16، 17 و 18 اسفندماه منتظر حضور سبز هم استانی های نیکوکار برای کمک به نیازمندان هستیم.

اهرابی برگزاری جشن نیکوکاری را با همکاری سه دستگاه آموزش و پرروش، صدا و سیما و سازمان بسیج مستضعفین ذکر کرد و یادآور شد: برای جشن نیکوکاری 16 پایگاه ثابت، 18 پایگاه سیار، 622 پایگاه در مدارس و 56 پایگاه در مسجد و مابقی در پایگاه های بسیج و روستاها پیش بینی شده است.

این مسئول از توزیع بسته های غذایی به نیازمندان در ایام شب عید خبر داد و افزود: مددجویانی در این استان برای معالجه درمان خود هفته ای 800 هزار تومان نیاز به تزریق آمپول های ویژه دارند و بیشترین کمک مردم در راستای درمان و ایجاد شغل هزینه می شود.

اهرابی از اجرای طرحی نو برای عید سال97 تحت عنوان«طرح هبه» خبر داد و توضیح داد: برای مشارکت در این طرح هم استانی های خیر می توانند لوازم منزل خود را که دیگر استفاده نمی کنند به کمیته امداد اهدا نمایند.

وی سامانه پیامکی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی برای مشارکت مردمی و جمع آوری کمک ها را 30003358 ذکر کرد.

وی همچنین با بیان اینکه 6 هزار و 300 دانش آموز و هزار طلبه تحت حمایت این نهادند، اظهار کرد: امسال 5 هزار نفر از مددجویان این نهاد به اردوهای زیارتی و سیاحتی اعزام شده اند.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی اضافه کرد: امسال 14 هزار و 500 نفر از مددجویان این استان بیمه شده اند.

اهرابی افزود: از تعداد جمعین تحت پوشش این نهاد 109 بیمار خاص و 807 بیمار صعب العلاج شناسایی شده است.

وی ساخت 400 خانه با اعتبار 6 میلیارد تومان، جذب 30 میلیارد تومان منابع بانکی، پرداخت 16 میلیارد تومان وام اشتغال، تفاهم برای خرید 300 پنل و اهدای آن به خانواده های تحت پوشش و اهدای صد هزار مورد کمک خرید جهیزیه به جوانان را از دیگر اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد خراسان شمالی در سال 96 ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: