• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

اعلام آمادگی محیط زیست خراسان شمالی برای صدور مجوز به منظور راه اندازی مرکز تکثیر و پرورش گونه های حیات وحش

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از اعلام آمادگی این اداره کل برای صدور مجوز به منظور راه اندازی مرکز تکثیر و پرورش گونه های حیات وحش در این استان خبر داد.

علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، در پاسخ به این سوال که شنیده شده قرار بر این است تا تعدادی از گونه های موجود در پارک پردیسان باباامان بجنورد به استانی دیگر منتقل و حتی تعدادی از این گونه ها نیز در این پارک تلف شده اند؟ گفت: قرار بر این است تا یک مرکز تکثیر و پرورش حیات وحش در استان یزد راه اندازی شود و از این استان تقاضا شده تا تعدادی از گونه های قوچ و میش اوریال را در اختیار آن ها قرار داده شود.

وی با تاکید بر اینکه گونه های موجود در مناطقی همچون پارک پردیسان قابلیت رها سازی به علت وجود برخی از مشکلات در آن ها وجود ندارد، افزود: اگر هر متقاضی بخواهد در خراسان شمالی نیز چنین مراکزی راه اندازی کند مجوز تاسیس به آن ها داده خواهد شد و از سوی دیگر گونه های مورد نیاز نیز به آن ها اعطا می شود.

مطهری ادامه داد: پنج راس از گونه قوچ و میش موجود در پارک پردیسان به این متقاضی اعطا می شود این درحالیست که تعداد دیگری از قوچ و میش های موجود در این پارک باردار هستند و به زودی به تعداد آن ها افزوده خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر 70 راس از گونه های قوچ، میش، کل، بز و آهو در پارک پردیسان باباامان بجنورد مستقر هستند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: این اداره کل به شهرداری های استان نیز اعلام کرده که این اداره کل می تواند زیرساخت های لازم برای ایجاد چنین مراکزی را در پارک های شهر فراهم کرده و گونه مورد نیاز را در اختیار آن ها قرار دهد.

وی در پایان تاکید کرد: موضوع تلف شدن تعدادی از گونه های حیات وحش در پارک پردیسان بجنورد صحت ندارد و دروغ است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: