• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3814-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

توقیف 140 خودروی حمل محموله های غیرمجاز در خراسان شمالی طی سال جاری

مسئول قرنطینه اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: در محور ارتباطی این استان با جنگل گلستان، اقدامات کنترلی درخصوص خودروهای حامل دام و طیور زنده و فرآورده های خام دامی تشدید می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی، دکتر ابراهیم تقوائی مقدم افزود: پست قرنطینه چمن بید واقع در شهرستان مانه و سملقان در غرب استان خراسان شمالی به عنوان تنها پست قرنطینه دائمی و ثابت دامپزشکی خراسان شمالی، در محور ارتباطی این استان با استان گلستان دایر شده است که به طور میانگین در طول هر ماه تعداد 700 خودروی حمل دام و فراورده های خام دامی توسط مامورین مستقر در پست قرنطینه نظارت و از لحاظ بهداشتی مورد بررسی قرار میگیرد.  

وی ادامه داد: در سال جاری تاکنون  130 خودروی حمل محموله های دامی غیر مجاز توقیف و اعمال قانون شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توافقات انجام شده مقرر شد مأموران پلیس راه با افزایش سطح تعامل و همکاری خود با مأموران پست قرنطینه دامپزشکی در این محور، محموله های دامی غیر مجاز و غیر بهداشتی را که مجوزهای لازم از دامپزشکی را دارا نیستند، توقیف و موضوع را به دامپزشکی گزارش دهند.

تقوایی مقدم اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال جاری و تعطیلات عید نوروز از کنترل بر تردد خودروهای حامل محموله های مرتبط با دامپزشکی در شهرستان ها و محورهای ارتباطی این استان تشدید می یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: