• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه فاروج:

آمریکا در پی معرفی ایران به جای اسرائیل به‌عنوان مشکل خاورمیانه است

امام جمعه فاروج با بیان اینکه استکبار جهانی روابط اسرائیل با کشورهای عربی را عادی سازی کرده و در گذشته پنهانی اما امروز به صورت آشکار با یکدیگر در ارتباط اند، گفت: آمریکا بدنبال معرفی ایران به جای اسرائیل به عنوان مشکل خاورمیانه است.

حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: آمريكايى‏ ها در تلاشند تا ايران را به ‏عنوان عامل اصلى ناامنى در منطقه به رسانه ‏ها مخابره و به افكار عمومى معرفى كنند.

وی با بیان اینکه آشوب و چالش پروژه دشمن براي نا اميدسازي و مهار ايران ادامه دارد، خاطرنشان کرد: دشمنان نظام اسلامى نقطه اصلى تمركز خود را بر مسأله ‏سازى‏‌ها و يا چالش‏ سازى‏ هاى مسئولين داخلى و ناتوانى آن‏ها در حل مسائل مردم معطوف كرده و از اين طريق در تلاشند که ظرفيت و پايگاه مردمى نظام را تخليه كنند.

وی با اشاره به اینکه ناكامى قدرت‌هاى استكبارى در مهار توان و اقتدار ايران اسلامى در منطقه و جهان معاصر  مشهور است، تصریح کرد: ناكارآمدنمايى و نااميدسازى مردم نسبت به سرنوشت و آينده نظام اسلامى از اهداف دشمنان است.

امام جمعه فاروج گفت: بسيارى از كارشناسان معتقدند كه مطرح كردن مسائلى ازجمله حمايت موشكى ايران از يمن، نقض قطعنامه ۲۲۱۶، قطعنامه ۲۲۳۱ و غیره، به اين دليل است كه آمريكايى‏‌ها افكار عمومى بين‏‌المللى را با آنچه كه از آن به‏‌عنوان «بحران موشكى» ايران ياد مى‏‌كنند، آشنا ساخته تا زمينه را براى مذاكره پيرامون اين موضوع فراهم كنند.

حجت الاسلام قلی‌زاده هشدار داد: هدفشان این است که اسرائیل را از متن  به حاشیه برانند و ایران را جایگزین جنایت های این رژیم منحوس معرفی کنند.

وی با بیان اینکه غربى‌‏ها در گام نخست، عادى‏‌سازى پنهانى روابط برخى از كشورهاى عربى منطقه با اسرائيل را كليد زدند، تصریح کرد: در گام دوم، پروژه مصون‏‌سازى اسرائيل از تحولات منطقه و تلاش براى تبديل كردن ايران به مشكل اول منطقه را دنبال مي‏‌كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: