• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بجنورد در مجلس مطرح کرد؛

ثبات در مدیریت ها دلیل قطعی بر روند توسعه نیست

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجل شورای اسلامی اظهار کرد: ثبات مدیریت ها در روند توسعه امری نسبی است و گاهی به نفع و در مواردی می تواند به ضرر یک استان باشد.

علی قربانی در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: ثبات مدیریتی در کل خوب و بر روند توسعه شتاب می بخشد اما همیشه به نفع یک منطقه نیست.

وی اضافه کرد: برای مثال مدیرانی در خراسان شمالی حضور دارند که سنوات مدیریت آن ها به 12 سال می رسد آیا این به معنای عملکرد مثبت آن مدیر است؟

وی در خصوص معاونت های استانداری نیز همین امر را صحیح دانست و افزود: سنوات بیشتر خدمت به معنای کارآمدی و یا ناکارآمدی یک مدیر نیست بلکه باید شایستگی فرد در زمان خدمت را بررسی کرد تا تصمیم بر ماندن گرفته شود یا رفتن.

نماینده مردم در خانه ملت خاطرنشان کرد: در بسیاری از شاخص ها، خراسان شمالی در رتبه قابل قبولی قرار دارد برای نمونه نرخ مشارکت اقتصادی استان برابر 42 %  است ،که از میانگین کشوری بالاتر است.

قربانی تصریح کرد: سطح درآمد خانوارهای شهری و روستایی خراسان شمالی علی رغم داشتن مواهب طبیعی و سرمایه انسانی بالا از متوسط کشوری پایین تر است.

وی ادامه داد: این تغییر شاخص ها در چه صورتی امکان پذیر است و آیا ثبات مدیریت ها می توانست به این آمار بهبود بخشد و یا تغییر مدیریت های عالی استان طی سال های گذشته دلیل این آمار است؟

وی ادامه داد: ثبات خوب است تا زمانی که شاهد عملکرد ضعیف در مدیریت ها نباشیم.

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه بیش ازسه سال است که از دستور رئیس جمهور در مورد آغاز عملیات اجرایی فاز دو پتروشیمی بجنورد می گذرد، تصریح کرد: علی رغم وعده های مکرر و دستور صریح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هنوز خبری از شروع فاز دوم پتروشیمی نیست.

قربانی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رییس جمهور این خواست مردم خراسان شمالی و وعده جنابعالی است، دستور فرمایید هرچه سریع تر عملیات اجرایی فاز دوم پتروشیمی بجنورد آغاز شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: