• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نواختن زنگ آغازین جشن نیکوکاری در ۶۲۶ آموزشگاه خراسان شمالی

زنگ نیکوکاری با حضور نماینده ولی‌فقیه استان خراسان شمالی، مدیرکل دفتر امور امنیتی استانداری، مسئولان آموزش‌وپرورش و همچنین مدیرکل و معاونین کمیته امداد این استان در مجتمع آموزشی دخترانه «نرجس» نواخته شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان در این مراسم با بیان اینکه امسال ۶۲۶ مدرسه در برگزاری جشن نیکوکاری مشارکت دارند، اظهار کرد: هم‌ اکنون شش هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز نیازمند و شش هزار و ۸۰۰ یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه کمیته امداد این استان برای رفع نیازهای سال نو مددجویان طرح‌های متنوعی را در دست اجرا دارد، افزود: مشارکت مردم در جشن نیکوکاری خود حرکتی مهم در برقراری توازن اجتماعی است.

وی جشن نیکوکاری را الگویی سازنده در تربیت کودکان و دانش آموزان دانست و ادامه داد: نهادینه کردن محبت به هم نوع و استفاده از ابزارهای لازم در این زمینه، تأثیرات مهمی در شکل‌گیری شخصیت اجتماعی و دینی همسو بافرهنگ انفاق دارد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر اینکه دانش آموزان تحت حمایت این نهاد دارای استعدادهای بسیاری هستند که برای رسیدن به موفقیت نیاز به امکانات دارند، ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند با پرداخت کمک‌های خیرخواهانه خود بخشی از هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان نیازمند را تأمین کنند و زمینه رشد و موفقیت آنها را فراهم کنند.

وی با تأکید بر اینکه تمامی کمک‌ها مردمی جشن نیکوکاری در سرفصل‌های مختلف نیازمندی مددجویان هزینه می‌شود، بیان کرد: هم‌اکنون تمامی نیازهای خانوارهای تحت حمایت در این نهاد شناسایی‌شده و این نهاد با دریافت کمک‌های مردمی در پی رفع نیازهای شب عید این عزیزان است.

وی بابیان اینکه مردم استان خراسان شمالی سال گذشته مشارکت خوبی در جشن نیکوکاری داشتند، افزود: امیدوارم باهمت مردم سخاوتمند خراسان شمالی جشن‌های ملی و مذهبی این نهاد رونق بیشتری پیدا کند تا شاهد حضور هیچ دانش‌آموز نیازمندی در سطح استان نباشیم.

وی در ادامه بابیان اینکه از کمک‌های نقدی مردم نوع‌دوست استان برای تهیه مایحتاج نیازمندان استقبال می‌کنیم، افزود: امسال برای آسان‌سازی جمع‌آوری کمک‌ها سامانه الکترونیکی سامانه#۰۵۸*۸۸۷۷* را در دسترس تمامی شهروندان عزیز قراردادیم و علاوه براین هم استانی‌های عزیز می‌توانند کمک‌های خود را به ۸۰۲ پایگاه نیکوکاری دایر در شهرستان‌های استان خراسان شمالی تحویل دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: