• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

تجمل گرایی ازدواج جوانان را به تعویق انداخته است

امام جمعه بجنورد بالا رفتن سن ازدواج و تجمل گرایی در زندگی ها که منجر به طلاق می شود را دو آفت مهم در جامعه اسلامی ذکر کرد و از خانواده ها خواست تا در امر آسان گرفتن ازدواج، پیامبر اسلام و الگوهای دینی را سرلوحه زندگ خود قرار دهند.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه مرکز استان در مصلی امام خمینی(ره) جهاد زن را شوهرداری و جهاد مرد را تلاش برای زندگی آبرومندانه دانست و اظهار کرد: در زندگی مشترک هم مرد و هم زن مجاهد هستند.
وی با اشاره به اینکه باید در سنگر زندگی برای تامین آرامش هر دو تلاش کنند، ادامه داد: منت و برتری بر زن یا شوهر در زندگی مشترک نیست و هر دو باید برای بنا نهادن پایه های مستحکم یک خانواده موفق تلاش کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امر ازدواج را یک معروف در جامعه اسلامی ذکر کرد و افزود: همه امر به معروف کنیم، باید با خانواده هایی که جوان دم بخت دارند صحبت شود تا این معروف بزرگ در جامعه شکل گیرد.
حجت الاسلام یعقوبی جامعه با نشاط و سالم را در گروی ازدواج جوانان و تشکیل خانواده سالم عنوان کرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ تجردگرایی جامعه غربی در جوامع اسلامی در حال رخنه  و رسوخ است، خاطرنشان کرد: این سبک زندگی نباید در زندگی ما تاثیر داشته باشد، چرا که تجرد در اسلام ارزش نیست، تنها زندگی کردن توصیه نشده است،در اسلام به ازدواج بسیار اهمیت داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه خانواده ها به دور از تشریفات امر ازدواج جوانشان را آسان بگیرند، اضافه کرد: برای فرزندان مهریه های سنگین قرار ندهید که در صورت طلاق یک جوان تا آخر عمر در سختی گرفتار شود.
امام جمعه بجنورد مهریه های سنگین را یک منکر دانست و گفت: طلاق منکر است و مهریه سنگین نیز همان منکر است و باید به این درک برسیم که مهریه سنگین خوشبختی نمی آورد.
حجت الاسلام یعقوبی اصل در موفقیت زندگی زناشویی را تفاهم دانست و تصریح کرد: زیبنده جامعه اسلامی نیست که سن ازدواج جوان به تاخیر افتد و باید همه دست به دست هم دهیم تا ازدواج ها به موقع صورت گیرد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) اضافه کرد: در دورانی که داشتن دختر را ننگ می دانستند خداوند کریم در قرآن کریم به پیامبر فرمود به تو خیر و برکت بیشماری عطا کردیم.
وی با بیان اینکه در زمان جاهلیت اعراب، دین اسلام بالاترین مقام را برای زن نمونه و مادران در نظر گرفت، یادآور شد: پیامبر گرامی اسلام در سیره زندگانی خود در نوع تعامل با زنان، ارج نهادن به مقام شامخ زن و مادر را به همگان آموخت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: