• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی:

وجود بیماری لرنه آ در سد بیدواز نگران کننده نیست

متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: وجود بیماری لرنه آ در میان آبزیان سد بیدواز در اسفراین نگران کننده نیست.

دکتر حسین یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه بروز این بیماری در میان جمعیت آبزیان این سد مورد تازه ای نیست و از چند سال گذشته نیز در این سد وجود داشته است، گفت: عامل این بیماری انگلی است و راه درمان آن استفاده از سم است.

وی افزود: اما به علت اینکه این بیماری در فضای گسترده ای بروز پیدا کرده و از سوی دیگر آب سد بیدواز برای شرب مورد استفاده قرار می گیرد، از سم پاشی خودداری می شود.

یاوری ادامه داد: بروز این بیماری در میان آبزیان طبیعی است و این بیماری در داخل سد توسط خود جمعیت آبزی و به صورت طبیعی کنترل می شود و از بین می رود و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که این بیماری چگونه وارد سد شده است؟ اظهار کرد: یکی از راه های انتقال بیماری لرنه آ، ورود ماهی هایی همچون ماهی قرمز و ماهی های آکواریومی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پرونده ها یکی دیگر از عواملی هستند که موجب می شود تا این بیماری وارد سد شود.

وی تاکید کرد: اما اگر این بیماری در داخل استخرهای پرورش ماهی بروز پیدا می کرد، آبزی پرورها می توانستند آن را از طریق انجام اقداماتی همچون سمپاشی کنترل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: