• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2887-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

همزمان با سراسر کشور؛ طرح عیدانه کتاب در خراسان شمالی اجرا می شود

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اجرای طرح عیدانه کتاب در این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ رضا رضایی گفت: این طرح از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی، همزمان با آغاز عید تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می کند.

وی اظهار کرد: در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت خانه کتاب به آدرس ketab.ir   و تایید، می‌توانند کتاب های خود را که با ضوابط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با تخفیف به خریداران بفروشند و موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.

معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: زمان شروع طرح از ٢٢ اسفند تا ١٢ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند.

وی تصریح کرد: کتاب های کمک درسی، کمک آموزشی، نایاب، افست، بدون شماره شابک و کتاب هایی که در سایت خانه کتاب نباشد، مشمول تخفیف نمی شود.

وی سقف مجاز خرید برای هر خریدار را حداکثر یک میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خریدار می تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی که عضو طرح هستند تا سقف یادشده را تخفیف ٢٠ درصدی خرید کند.

رضایی، ایجاد زیر ساخت نرم­ افزاری لازم برای اجرای طرح، تهیه و تولید دیتای مورد نیاز برای اجرای طرح، پرداخت تسهیلات به کتابفروشی ها حداکثر تا ١٥ روز بعد از خاتمۀ طرح و راهنمایی، آموزش و پشتیبانی از کتابفروش ها در طول مدت اجرای طرح را از تعهدات خانه کتاب برشمرد.

وی در خصوص شرایط شرکت کتابفروشی ها در این طرح خاطرنشان کرد: کتابفروشانی که متقاضی شرکت در طرح «عیدانه کتاب» هستند می بایست شرایطی از جمله مجهز بودن کتابفروشی به رایانه و دسترسی به اینترنت، داشتن «پروانه کسب کتابفروشی» با تاریخ معتبر، ثبت کتاب فروخته شده در سایت خانه کتاب ketab.ir ، ثبت کتاب به هنگام فروش، نصب پوستر « عیدانه کتاب» در ورودی و قابل رؤیت ترین فضای ممکن در طول برگزاری طرح را دارا باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: