• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-5314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

اهمیت نقش خانواده ها در پیشگیری از حوادث احتمالی شب چهارشنبه آخر سال

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: خانواده ها می توانند در پیشگیری از حوادث مربوط به شب چهارشنبه آخرسال نقش بسیار مهمی ایفا کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر تقی دولت آبادی افزود: والدین می توانند کودکان و نوجوانان خود را با خطرهای مواد محترقه و آتش بازی آشنا کنند و به آن ها بفهمانند که در مقابل این مواد چقدر آسیب پذیرند .

وی تصریح کرد: والدین باید نظارت دقیق بر پول توجیبی فرزندانشان داشته باشند و مواد سوختنی و آتش زا را از دسترس آن ها خارج نمایند و شرایطی فراهم کنند که چهارشنبه سوری برای آن ها امن برگزار شود .

وی تاکید کرد: در صورت تمایل و اصرار فرزندان به استفاده از فشفشه و .. والدین در تهیه وسایل آتشبازی بی خطر فرزندانشان را همراهی نمایند و در صورت خریداری  و نگهداری مواد آتش بازی حتی کم خطر حتما آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنند.

این مسئول با اشاره به حوادث شایع در چهارشنبه سورزی بیان کرد: سوختگی در نواحی مختلف بدن و خطر نابینایی بر اثر ترکش های ناشی از انفجار مواد محترقه  دو عارضه خطرناک و شایع است که هرساله در شب چهارشنبه سوری رخ می دهد که باید نسبت به این حوادث تلخ هوشیار بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: