• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5184-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

ایجاد دبیرخانه تئاتر رضوی در خراسان شمالی تا سال 1400 مصوب شد

ایجاد دبیرخانه تئاتر رضوی در خراسان شمالی تا سال 1400 مصوب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، فرخنده مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در 65 شاخه در 30 استان و 70 کشور در دهه کرامت برگزار می شود، گفت: تئاتر رضوی یکی از این شاخه هاست که در خراسان شمالی برگزار می شود و از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: یکی از درخواست های ما برای اجرای هر چه بهتر تئاتر رضوی و برنامه ریزی برای اجرای آن تشکیل یک دبیرخانه است که بتوان از طریق آن کارها را بهتر پیش برد.

به گفته فرخنده علاوه بر آن تاکنون تئاتر رضوی هفت دوره در این استان برگزار شده است و برای اجرای آن نیازمند اختصاص اعتبار نیز است.

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس در ادامه این جلسه اظهار کرد: باید در راستای برگزاری تئاتر رضوی در این استان به سوی محتوا و محتوا سازی نیز پیش رویم تا اثربخشی آن بیشتر شود.

گفتنی است در این جلسه تشکیل دبیرخانه تئاتر رضوی در این استان مصوب شد.

علاوه بر آن اختصاص بیش از 800 میلیون تومان برای طرح جشنواره تئاتر رضوی با هدف جریان سازی فرهنگ رضوی و معرفی خراسان شمالی به عنوان پایلوت تئاتر دینی کشور نیز مصوب شد.

همچنین در جلسه شورای برنامه ریزی استان اختصاص اعتبار 86 میلیون تومان برای برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان نیز به تصویب رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: