• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5384-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تاکید استاندار خراسان شمالی بر مطالعه هرچه سریع تر طرح سازگاری با کم آب طلبی از سوی ادارات امور آب

استاندار خراسان شمالی بر مطالعه هرچه سریع تر طرح سازگاری با کم آب طلبی از سوی ادارات امور آب استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمد رضا صالحی در جلسه شواری برنامه ریزی استان با تصریح بر اینکه وضع استان درباره بارندگی ها خوب نیست، گفت: قرار بر این شده تا ادارت امور آب استان طرحی درخصوص سازگاری با کم آبی را تهیه و اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه بیشترین درصد بارندگی در کشور متعلق به خراسان شمالی است، افزود: بنابراین باید هرچه سریع تر این طرح تهیه و به مرحله اجرا درآید.

صالحی بر مصرف درست آب از سوی مسئولان و مدیران تاکید کرد و ادامه داد: تا زمانیکه این امر از سوی مسئولان به درستی اجرایی نشود چطور می توان از مردم انتظار داشت تا مردم امر صرفه جویی در آب را در دستور کار قرار دهند.

وی در ادامه به سیکل ترکیبی شیروان اشاره کرد و گفت: وزیر نیرو قول اختصاص 500 میلیارد تومان برای فاز دو و سه سیکل ترکیبی شیروان را داده است.

نماینده عالی دولت در استان همچنین به حقوق عقب مانده کارکنانی که در ساخت سد در این استان همکاری داشته اند نیز اشاره کرد و افزود: قسمتی از حقوق عقب افتاده این افراد پرداخت شود تا بتوانیم در عید نوروز در شادی آن ها نیز سهیم باشیم.

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس در ادامه این جلسه بیان کرد: تعدادی از چاه های کشاورزی در اسفراین به علت بحران کاهش آب خاموش شده اند اما ما نمی توانیم بیل را از دست کشاورز بگیریم چراکه این امر موجب می شود تا آن ها راهی حواشی شهرها شوند که اگر این امر صورت گیرد، برگرداندن آن ها به روستاها سخت است.

وی ادامه داد: احتمال می رود به علت بحران آب در سال آینده دچار مشکلات اجتماعی نیز شویم که باید تدبیری اندیشیده شود تا چند ساعتی در روز این چاه ها روشن شوند تا کشاورزان نیز بتوانند کارهای خود را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: