• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5584-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

یک کارآفرین برتر در خراسان شمالی:
برای جابجایی چرخ کارها با کمبود منابع مالی مواجه هستیم

نقطه صفر مرزی؛ که اقتصادش با سوزن چرخ های خیاطی رونق گرفته. این روزها دختران جرگلانی با توان و همت مثال زدنی از نقطه صفر مرزی دوری راه را بر خورد هموار کرده و تولیداتشان را هم رقیب تولیدات کالاهای خارجی کرده اند.

محمد یزدانی یکی از کارآفرینان برتر شهرستان راز و جرگلان در حوزه مشاغل خانگی است که توانسته با ایجاد کارگاه پوشاک در روستای مرزی توتلی سفلی 60 نفر از زنان و دختران این منطقه را تحت پوشش خود قرار دهد و اشتغال ایجاد کند.

محمد یزدانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه در سال 92 تولیدی پوشاک را با شش چرخ آغاز کردم، گفت: در آن زمان افراد تحت پوشش بنده در منازل خود کار را انجام می دادند.

وی افزود: اما با تلاش های انجام شده در حال حاضر توانسته ام کارگاهی را در محوطه منزل خود ایجاد کنم که در آن 60 نفر از دختران این روستا و روستاهای مجاور در این کارگاه فعالیت دارند و از سوی دیگر بیش از 50 نفر نیز در منازل خود مشغول بکار هستند.

یزدانی ادامه داد: هم اکنون 1000 تا 1500 دست لباس در این کارگاه تولید می شود که بازار فروش آن در مشهد است و از بازار نیز رضایت کافی دارم.

وی رمز موفقیت در بازار را بالا بردن کیفیت در کار و هم ترازی تولیدات این شرکت با سایر تولیدی های دیگر بیان کرد.

این کارآفرین در پاسخ به این سوال که مواد اولیه این شرکت چگونه تامین می شو؟ اظهار کرد: پارچه های مورد نیاز از استان های اصفهان، تهران و خراسان رضوی تامین می شود و از سوی دیگر گاهی اوقات خود این تولیدی طرح و نقش را به کارخانه تولید پارچه می دهند و آن ها نیازهای مورد نظر تولیدی را تهیه می کنند.

وی با بیان اینکه این تولیدی در نظر دارد تا تعداد افراد فعال در تولیدی را به 100 نفر و افراد مشغول بکار در منازل را به 200 نفر افزایش دهد، تصریح کرد: اما برای انجام این کار نیازمند حمایت های مالی دولت هستیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه این امر محقق شود باید فضای کارگاه گسترش یابد و از سوی دیگر به تعداد چرخ ها نیز افزوده شود که برای انجام این کار به دو میلیارد تومان منابع مالی نیاز داریم.

یزدانی بیان کرد: این شرکت تولیدی فاقد امکانات چاپ و گلدوزی است و ما لباس های دوخته شده را به مشهد ارسال می کنیم و بعد از اینکه چاپ و گلدوزی انجام شد برای بسته بندی دوباره به این تولید برگردانده می شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در این تولیدی مشغول بکار هستند از روستای باغلق گرفته تا یکه صعود در این مکان حاضر می شوند اما هیچ وسیله نقلیه ای برای رفت و آمد آن ها وجود ندارد و این دختران با دو دستگاه وانت جابجا می شوند که ما درصدد هستیم تا یک دستگاه مینی بوس خریداری کنیم اما نیازمند ارائه تسهیلات هستیم.

وی بیان کرد: از سوی دیگر افراد فعال در این تولیدی از ساعت 8 صبح تا پنج بعد از ظهر مشغول بکار هستند که نهار و سایر موارد تغذیه ای را به همراه خود می آورند که ساخت یک مکان رفاهی در این تولیدی از ضروریات است که باید مورد حمایت قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: