• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-5614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی:

برخی دستگاه های دولتی خراسان شمالی به تعهد خود در استخدام ایثارگران عمل نکرده اند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با تاکید بر اینکه احیای سهمیه 25 درصد استخدام ایثارگران در اولویت برنامه بنیاد شهید است، گفت: برخی دستگاه‌های دولتی خراسان شمالی به تعهد خود در استخدام ایثارگران عمل نکرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی، سید عابس حسینی در نشست خبری اظهار کرد: جریانی تحت عنوان معکوس جلوه دادن حق این نهاد راه افتاده و برخی با سیاه نمایی ادعا می کنند همه سهمیه های استخدامی به بنیاد شهید اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: برخی دستگاه های اجرایی و بخش عمده ای از بخش خصوصی به تعهد خود در عمل به استخدام 25 درصد از خانواده ایثارگران عمل نکرده اند.

وی با اشاره به اینکه هزار و 50 نفر از جامعه ایثارگران خراسان شمالی متقاضی شغل اند، یادآور شد: این موضوع با جدیت از طریق معاون امور ایثارگران استانداری پیگیری می شود تا دستگاه ها موظف به گزارش عملکرد خود در این زمینه شوند.

این مسئول به اعزام ماهانه 150 نفر از جانبازان و ایثارگان این استان برای درمان به سایر نقاط کشور اشاره کرد و افزود: با افتتاح دو بیمارستان امام حسن(ع) بجنورد و هاشمی رفسنجانی شیروان بخش عمده ای از مشکلات حل شده اما با تشخیص پزشک بعضی از ایثارگران برای درمان تخصصی به سایر نقاط کشور اعزام می شوند.

حسینی جامعه ایثارگری خراسان شمالی را 9 هزار و 401 نفر ذکر کرد و ادامه داد: از این تعداد دو هزار و 652 شهید، 77 نفر جانباز بالای 70 درصد، هزار و 848 نفر 25 الی 70 درصد، 374 نفر آزاده و مابقی جانباز زیر 25 درصد می باشند.

وی اضافه کرد: 374 گلزار روستایی و شهری در استان به ثبت رسیده که 239 گلزار ساماندهی و 19 مورد در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: برای ساماندهی 119 گلزار باقی مانده اعتبار یک میلیارد و 540 میلیون تومان اعتبار تصویب شده که تا کنون 30درصد آن تخصیص یافته است.

درمان ایثارگران و جانبازان رایگان است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در خصوص نحوه درمان و پرداخت هزینه جامعه هدف این نهاد توضیح داد: غیر از ایثارگران نیروهای مسلح، افراد تحت پوشش بنیاد شهید رایگان درمان می شوند.

حسینی یادآور شد: مشکل مسکن جانبازان بالای 25 درصد به صورت کامل حل شده و جانبازانی که به دنبال زمین بوده اند نیز درخواست خود را ارائه داده اند.

وی ادامه داد: زمین هایی در حلقه سنگ بجنورد برای متقاضیان در نظر گرفته شده که در زمان خود واگذار می شود.

وی با بیان اینکه سالانه 600 جانباز زیر 25درصد در این استان وام دریافت کرده اند، افزود: جانبازان زیر 25 درصدی که از کار افتاده محسوب شوند نیز حقوق دریافت کرده و اگر اینگونه نباشد مبلغی به عنوان کمک معیشت زندگی دریافت می کنند.

این مسئول در بخشی از سخنان خود به افتتاح مجتمع ایثارگران بجنورد در خردادماه 97 اشاره کرد و گفت: اکنون 90 درصد پیشرفت این پروژه با 16 هزار متر فضا را شاهدیم که مجموعه استخر، آمفی تئاتر و سالن های آن قابل بهره برداری و مجموعه درمانی آن نیازمند تجهیز است.

حسینی در خصوص برنامه های 22 اسفند روز شهید نیز توضیح داد: برگزاری یادوآره شهدای دانشجو، تجلیل از همسران و مادران شهداء، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نماز جمعه، اجرای طرح سپاس، گلباران مزار شهدا و یادآواره 504 شهید مدفون در معصوم زاده بجنورد از برنامه ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: