• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی:

وصول مالیات نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش یافته است

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی با بیان اینکه جزو پنج استان آخر در وصول مطالبات هستیم، گفت: وصول مالیات در سال جاری نسبت به سال گشته، 5 درصد کاهش را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی یوسف یعقوب نژاد در نشست خبری، اظهار کرد: در 11 ماهه سال جاری 200 میلیارد تومان مالیات وصول شد که 133 میلیارد تومان مستقیم و 68 میلیارد تومان ارزش افزوده بوده است.

وی ادامه داد: روند وصول مالیات خراسان شمالی سال 94، چهار درصد رشد را شاهد بود اما سال 95 و 96 این شاخص رشد منفی را نشان داد.

وی یادآور شد: این در حالی است که شاخص کشوری وصول مالیات به صورت میانگین، 20 درصد رشد دارد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در 11 ماهه سال جاری در این استان 200 میلیارد تومان مالیات وصول شد که 133 میلیارد تومان مستقیم و 68 میلیارد تومان ارزش افزوده بوده است.

یعقوب نژاد اضافه کرد: از سال 87 تا 96، 266 میلیارد تومان مالیات به حساب شهرداری و دهیاری ها واریز شده است.

وی ضمن تاکید بر گسترش فرهنگ مالیات یادآور شد: محل هزینه مالیات در عمران و آبادی شهر است و در خراسان شمالی با وجود برخی مقاومت ها، مسئله خاص و یا حاشیه سازی را در این حوزه شاهد نبوده ایم.

وی تصریح کرد: در خردادماه 96، 24 هزار و 300 اظهارنامه اشخاص حقیقی از مودیان اخذ شده است که رشد دو درصد نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی ادامه داد: تسلیم اظهارنامه اشخاص حقوقی نیز با هزار و 750 مورد، رشد 12 درصدی را نشان می دهد.

یعقوبی نژاد با تاکید بر همکاری اداره کل مالیات با اصناف و بازاریان، مالیات دریافت شده از اصناف در سال 94 را تشریح کرد و گفت: پذیرش و موافقت 11 هزار و 400 اظهارنامه تبصره صد، دریافت چهار هزار و صد برگه تشخیص صفر و پنج هزار و 400 برگه با تشخیص مالیات زیر 500 هزار تومان عملکرد این نهاد بوده است.

وی با بیان اینکه این روند همکاری ادامه دارد، تصریح کرد: در سال 94 حدود 21 هزار اظهارنامه در قالب سه مورد ذکر شده پذیرش شده و فقط حدود دو هزار پرونده رسیدگی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: