• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی مطرح کرد:

94 اجرای صحنه ای موسیقی مقامی خراسان شمالی در یک سال گذشته

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی گفت: از مهرماه 95 تا کنون، هنرمندان موسیقی مقامی این استان، 94 اجرای را به روی صحنه برده اند.

حسین فرخنده در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی با اشاره به استقبال عموم مردم از اجراهای صحنه ای موسیقی، اظهار کرد: در تلاش برقراری اتصال هنرمندان استانمان با هنرمندان در سطح ملی هستیم.

وی ادامه داد: در این راستا اقداماتی از جمله همکاری هنرمندان بومی استان در کنسرت هنرمندان بزرگی نظیر شهرام ناظری را شاهد بوده ایم.

وی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان این استان علاقه خاصی به موسیقی مقامی داشته و این مورد در استقبال و ثبت نام در آموزشگاه های آزاد موسیقی به خوبی مشاهده می شود، خاطرنشان کرد: موسیقی مقامی خراسان شمالی در حال به روز شدن و شکوفایی است.

این مسئول با اشاره به طرح خراسان شمالی به عنوان پایتخت موسیقی مقامی کشور، تصریح کرد: شاید زبان و گویش های محلی در حال ریزش باشد اما موسیقی در حال به روز شدن و بهترین زبان برای اتصال به موسیقی دنیا است.

فرخنده افزود: با طرح پایتخت موسیقی، دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد و سایر هنرمندان توجهشان به سمت موسیقی غنی خطه شمال خراسان جلب شده و این امر یاری رسان برای صادر کردن موسیقی مقامی استان به آن سوی مرزها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: