• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی مطرح کرد:

ساخت دو پست قرنطینه یکه صعود و شوقان در انتظار دریافت اعتبار

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: ساخت دو پیست قرنطینه یکه صعود و شوقان در انتظار اختصاص اعتبارات لازم است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر سید محمد مهدی احمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سه پست قرنطینه جدید در این استان در حال ساخت است، افزود: ساخت دو پست قرنطینه یکه صعود و شوقان مبلغ 70 میلیون تومان نیاز است.

وی ادامه داد: پست قرنطینه ای چمن بید از دیگر پست های در حال ساخت است که عملیات ساخت این پروژه رو به اتمام است.

احمدی با اشاره به اینکه طی سال جاری در سطح دو میلیون و 187 هزار و 520 راس مبارزه علیه بیماری های مشترک میان انسان و دام در دام ها انجام شده است، اظهار کرد: سطح مبارزه علیه بیماری های اختصاصی دام پنج میلیون و 364 هزار و 165 راس بوده است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن در سطح 562 هزار و 467 راس دام سمپاشی انجام شده و یک میلیون و 292 هزار و 512 متر مربع از جایگاه های دامی نیز مورد سمپاشی قرار گرفته اند.

این مقام مسئول تعداد بروز کانون های بیماری های دامی را 105 کانون در سال جاری بیان کرد و گفت: بیشترین کانون را بیماری اختصاصی تب برفکی دام به خود اختصاص داده که طی این مدت 38 کانون بروز پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین کانون بیماری مشترک میان دام و انسان در سال جاری بیماری بروسلوز بوده که دو کانون مشاهده شد و ادامه داد: هیچ کانونی از بیماری شاربن در سال جاری مشاهده نشد و تعداد کانون بیماری هاری در این استان سه کانون بوده است.

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه از مراکز دارو و درمان یک هزار و 696 مورد بازدید انجام شده است، اظهار کرد: طی بازدیدهای به عمل آمده هشت مورد تخلف مشاهده شد و چهار مورد نیز به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

به گفته وی مهمترین تخلف در این عرصه، فروش داروی قاچاق خارج از عرضه بوده است.

احمدی همچنین در ادامه گفت: طی سال جاری 182 تن فرآورده خامی دامی ضبط شد که از این مقدار 120 تن معدوم شده است و مابقی موارد مورد مصرف مشروط قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در سال جاری گشت مشترکی میان دامپزشکی خراسان شمالی و خراسان رضوی صورت گرفت، افزود: فقط در یک عملیات گشت در شب 90 دستگاه خودرو مورد کنترل قرار گرفت که 12 دستگاه متوقف شد و 9 دستگاه اقدام به حمل غیرمجاز داشته اند که به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: