• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6384-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

در نشست شورای راهبردی تفاهم نامه استانداری خراسان شمالی و جهاددانشگاهی بررسی شد:

تشکیل اتاق فکر توسعه خراسان شمالی/ راه اندازی مجتمع خدمات تخصصی مشاغل

در نشست شورای راهبردی تفاهم نامه استانداری خراسان شمالی و جهاددانشگاهی تشکیل اتاق فکر توسعه خراسان شمالی بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، نشست شورای راهبردی تفاهم نامه استانداری خراسان شمالی و جهاددانشگاهی با حضور محمدحسن علی نیا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی و رئیس شورای راهبری تفاهم‌نامه استانداری خراسان شمالی و جهاددانشگاهی، رضا شاهین‌فر، دبیر شورا و احمد شریفی‌زاده، معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی و عضو شورا برگزار شد.
دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی در خصوص نشست این شورا اظهار کرد: با توجه به ضرورت توجه بیشتر به اسناد بالادستی توسعه خراسان شمالی و استفاده از ظرفیت فکری صاحبنظران، تشکیل اتاق فکر خراسان شمالی پیشنهاد گردید که در صورت موافقت استاندار خراسان شمالی، دبیرخانه آن توسط جهاددانشگاهی ایجاد می‌شود.
وی افزود: راه اندازی مجتمع خدمات تخصصی مشاغل با تاکید بر مشاغل خانگی و  روستایی از دیگر موضوعات بود که مقرر شد در راستای تفاهم نامه، چهار میلیارد ریال به این منظور اختصاص یابد و اقدامات اجرایی برای تجهیز و راه اندازی این مجتمع توسط جهاددانشگاهی انجام شود.
شاهین فر راه اندازی کلینیک تخصصی سلامت خانواده را از دیگر مواردی ذکر کرد که در این نشست بررسی شد و در این خصوص اظهار کرد: با توجه به پیگیری اولیه انجام ‌شده توسط جهاددانشگاهی استان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، تفاهم نامه ای سه جانبه میان پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و جهاددانشگاهی استان، در شرف امضاست که با تامین اعتبار پنج میلیارد ریال مقرر شد این مرکز توسط جهاددانشگاهی در استان راه اندازی شود.
وی گفت: همچنین مقرر شد دومین نشست این شورا اواخر فروردین ماه در بجنورد برگزار و پیشرفت مصوبات و عملیاتی کردن سایر بندها مورد بررسی قرار گیرد.
گفتنی است با توجه به ظرفیت‌های مدیریتی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی موجود در استان و ضرورت سرعت بخشیدن به توسعه علمی، فرهنگی و دانش بنیان استان در راستای سند چشم انداز و به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و تجارب علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی جهاددانشگاهی به ویژه در حوزه فناوری و اقتصاد دانش بنیان، این تفاهم‌نامه منعقد شده است. 
راه‌اندازی مجتمع خدمات تخصصی مشاغل خانگی و ایجاد زنجیره نهایی بازار  با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان و پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی، راه اندازی کلینیک تخصصی سلامت خانواده(مادر و کودک، درمان ناباروری و سرطان) با همکاری پژوهشگاه رویان، ابن سینا و پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی،   راه اندازی پژوهشکده صنایع غذایی با منشاء دامی و توسعه فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناور  جهاددانشگاهی استان از جمله زمینه‌های همکاری‌های مشترک این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: