• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

انعقاد اولین قرارداد آغاز بکار اتوبوس VIP در مسیر بجنورد به مشهد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از انعقاد اولین قرارداد آغاز بکار اتوبوس VIP در مسیر بجنورد به مشهد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علی اصغر بدیعی مقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر اتوبوس هایی که در مسیر بجنورد به مشهد خدمات رسانی می کنند 45 تا 50 صندلی دارند، گفت: این امر سبب شده تا بیشتر صندلی اتوبوس ها تکمیل نشود و راننده اقدام به حرکت نکند در نتیجه زمان سفر را بیشتر می کند و همین امر سبب شده تا بیشتر مسافران تمایلی به انجام سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی را نداشته باشند.

وی افزود: این اداره کل برای حل این مشکل، پیگیری خدمات رسانی یک دستگاه اتوبوس VIP را که دارای 24 صندلی است را انجام داد و این نوع اتوبوس بعد از اینکه 70 درصد از صندلی های آن تکمیل شود اقدام به حرکت خواهد کرد.

بدیعی مقدم تصریح کرد: فعالیت این دستگاه اتوبوس در این مسیر موجب خواهد شد تا رقابتی میان سایر رانندگان به وجود آید و آن ها نیز به سوی نوسازی ناوگان خود پیش روند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن این اداره کل در حال پگیری برای نوسازی ناوگان عمومی در مسیرهای روستایی این استان نیز است.

این مقام مسئول در ادامه درباره بروز حوادث جاده ای و تلفات ناشی از آن نیز اظهار کرد: میزان بروز تصادفات در سال جاری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در بروز این نوع از حوادث،  جاده ها یکی از عوامل تاثیرگذار است، گفت: با انجام اقداماتی همچون ساخت جاده ها، آشکارسازی نقاط پرحادثه، خط کشی و ... سعی بر این شده تا از میزان بروز حوادث رانندگی را کاهش داد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر اینکه در بروز تصادفات عامل انسانی نقش بسیار مهمی دارد، افزود: از 15 هزار تلفات ناشی از تصادفات در خراسان شمالی چهار هزار از این تلفات در داخل شهرها رخ داده است که با رعایت قوانین و مقررات می توان از بروز آن ها خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه نبستن کمربند ایمنی یکی دیگر از علل بروز تلفات در تصادفات است، تصریح کرد: در سال جاری 17 نفر از تلفات فوتی بین افراد کمتر از یک سال تا شش سال بوده اند که کمربند ایمنی را نبسته بوده اند.

بدیعی مقدم خاطرنشان کرد: 29 درصد از تلفات جاده ای در خراسان شمالی مربوط به موتورسیکلت سوارها هستند که یا گواهینامه ندارند و یا اگر دارند نیز مسائل ترافیکی را رعایت نمی کنند که بیشتر آن ها افرادی هستند که سن کمتر از 18 سال دارند.

وی تاکید کرد: بیشتر این افراد در حین رانندگی فاقد کلاه ایمنی هستند و یا اینکه بیش از ظرفیت موتور، مسافر سوار کرده اند.

این مقام مسئول به نقاط پرحادثه اشاره کرد و توضیح داد: نقاط پرحادثه نقاطی هستند که به لحاظ فنی و ساختاری دچار نقص نیستند بلکه به علت اینکه حوادث رانندگی در آنجا زیاد اتفاق می افتد با عنوان نقاط پرحادثه اطلاق شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: