• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-588-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان شمالی خواستار اجرای طرح «اقتصاد ورزش» در این استان شد

استاندار خراسان شمالی راهکار حل معضلات جامعه ورزشی از جمله اشتغال و مسکن را اجرای طرحی تحت عنوان «اقتصاد ورزش» دانست و گفت: این طرح باید با حمایت جامعه ورزشکاران محقق شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان شمالی محمدرضا صالحی ظهر امروز در آئین تقدیر از قهرمانان ورزشی استان اظهار کرد: همانگونه که با اجرای طرح اقتصاد هنر مشکل نبود سینما در استان حل و تا پایان اردیبهشت97 همه شهرستان های استان صاحب سینما می شوند، با اقتصاد ورزش نیز می توان مشکلات این جامعه را حل کرد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح ها و دستورات نماینده عالی دولت در استان باید جدی گرفته شده و تاریخ هایی که برای افتتاح و بهره برداری از طرح داده می شود عملیاتی شود، تصریح کرد: وقتی نماینده دولت حرفی را بزند قرار نیست آن صحبت سه الی چهار بار چرخیده و با اما و اگر اجرایی نشود.

وی اضافه کرد: مدیران به جای توجیه مشکلات راهکار ارائه دهند و به فکر حل مسائل از طریق استانداری باشند، تا وعده ها محقق شود.

استاندار خراسان شمالی اظهار امیدواری کرد در سال 97 مجموعه ورزشی 6 هزار نفری بجنورد افتتاح شود.

صالحی همچنین خواستار بهره برداری از مجموعه ورزشی سه هزار نفری شیروان تا سال98 شد و اضافه کرد: تا پایان عمر دولت دوازدهم، اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی موظف به راه اندازی هشت خانه جوان در هشت شهرستان استان است.

وی خواستار محفوظ ماندن سهم ویژه بانوان در ورزش شد و افزود: در زمان بندی های استفاده از اماکن ورزشی عدالت رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه ساعات صبح که برخی زنان شاغل اند را به ورزش بانوان و شیفت عصر در مجموعه ورزشی که همه بیکارند را به آقایان اختصاص می دهند، گفت: باید عدالت رعایت شده و سه روز از هفته به شیفت بانوان و سه روز به آقایان اختصاص یابد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه امکانات دولتی مانند سالن های ورزشی باید به رایگان در ساعاتی از طول روز در دسترس جوانان باشد، اضافه کرد: در این راستا پیشنهاد شده ساعات 8 الی 12 در روستاها و 10 الی 12 در شهرها به صورت رایگان در اختیار جوانان قرار گیرد.

صالحی یادآور شد: حتی اگر سالن ورزشی به بخش خصوصی واگذار شده دستگاه مربوطه موظف است در این ساعات سالن ها را به صورت رایگان در اختیار جوانان قرار دهد و با خاطی به صورت جد برخورد خواهد شد.

وی در این راستا اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی را متعهد به اجرای دستور استاندار و پیگیری آن برشمرد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در اختیار داریم که باید از آن استفاده شود، گفت: جوانان و به ویژه ورزشکاران به دنبال پشت میز نشینی نباشند و با استفاده از این تسهیلات برای خود کسب و کار راه بیندازند.

صالحی اجرای طرح اقتصاد ورزش را نمونه ای در همین راستا دانست و یادآور شد: اجرای طرح های مانند بوم گردی، تاسیس سالن ورزشی و غیره همه در قالب همین طرح می گنجند و باید جامعه ورزش با ساماندهی اعضای خود از این فرصت بهره مند شود.

مدیرکل ورزش جوانان خراسان شمالی نیز در این آئین اظهار کرد: دیپلماسی ورزش بهترین نوع رابطه دوستی و صلح در جهان است که خوشبختانه با حضور قهرمانان و پهلوانان ایرانی به عنوان سفیر حسن نیت در سراسر دنیا این افتخار با احتزاز پرچم کشورمان به دست آمده است.

کوروش بهادری با بیان اینکه در 6 ماه دوم سال 96، 80 درصد اعتبارات این نهاد جذب شده است، تصریح کرد: کسب بیش از 50 مقام بین المللی و 200 مقام ملی دستاورد نام آوردن خراسان شمالی در سال جاری بوده است.

وی ادامه داد: در سال آینده در راستای توسعه ورزش آغاز مناقصه 61 پروژه ورزشی پیش بینی شده و از محل 27 صدم اعتبارات ارزش افزوده، 25 مکان ورزشی افتتاح می شود.

وی معرفی بیش از هفت رشته ورزشی و موافقت لیگ با این رشته ها را از افتخارات دیگر اداره کل ورزش و جوانان در 6 ماهه دوم سال 96 دانست و افزود: یکی از مهم ترین دغدغه های جامعه ورزش این استان، نبود خوابگاه برای ورزشکاران است.

در این آئین، نبود خوابگاه ورزشکاران در استان، نبود سرویس مناسب برای جابجایی و مسافرت ورزشکاران، راه اندازی شورای عالی ورزش استان، اشتغال و مسکن و غیره از مطالبات و دغدغه های جامعه ورزشکاران بود که با استاندار خراسان شمالی مطرح شد.

به گزارش ایسنا در این آئین استاندار خراسان شمالی با اهدای جوایز نقدی و لوح یادبود از 25 نفر از ورزشکاران این استان و نام آوران در عرصه های ملی و بین المللی تقدیر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: