• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-1714-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی:

مسافران به جای رها کردن سبزه ها در طبیعت، اقدام به کاشت آن ها در زمین کنند

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی تاکید کرد: مسافران به جای رها کردن سبزه ها در روز 13 فروردین در طبیعت، اقدام به کشت آن ها در زمین کنند.

علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، گفت: سبزه عید نوروز نمادی از سرسبزی است که رها کردن آن، نوعی بی احترامی به آفریده خداوند است.

وی با اشاره به اینکه ماهی های قرمز به عنوان نوعی ماهی مهاجم در آب های ایران محسوب می شود، افزود: افراد از رها کردن این ماهی ها در سدها و رودخانه ها به شدت خودداری کنند.

مطهری در پاسخ به این سوال که آیا مسافران نوروزی در حفظ طبیعت خراسان شمالی در عید نوروز امسال اهتمام لازم را داشته اند و یا خیر؟ اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد در کشور دچار عارضه زباله ریختن در طبیعت به هنگام مسافرات هستند که این امر موجب کثیف شدن طبیعت نیز می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برخی از افراد مدیریت زباله به هنگام سفر را یاد بگیرند و اجرایی کنند، بیان کرد: برخی از مناطق خراسان شمالی همچون گردنه زیبای امین الله در بجنورد نیز امسال از عارضه زباله ریخته شده در امان نبوده است.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: سال گذشته در خراسان شمالی سالی خشک بوده است و مسافران به طور جدی از روشن کردن آتش در کنار درختان خودداری کنند و بعد از روشن کردن آتش نیز حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: