• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3714-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان:

معتادان خراسان شمالی هزینه های پرداخت درمان اعتیاد را ندارند/
40 هزار نفر از معتادان استان به صورت رایگان درمان می شوند

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: از آنجاییکه خراسان شمالی یکی از استان های کم برخوردار در کشور است، بسیاری از معتادان این استان توان پرداخت هزینه های ترک و درمان اعتیاد را ندارند.

احمد ریواده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه طی سال گذشته 19 هزار و 800 نفر از معتادان این استان در مراکز ترک اعتیاد به صورت رایگان درمان شده اند، افزود: قرار بر این است تا در سال جاری به رقم به دو برابر افزایش یابد و حدود 40 هزار نفر از معتادان تحت درمان های رایگان قرار گیرند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن مقرر شده تا در سال جاری افراد معتاد رها شدن بدون مکان و معتادهای تزریقی به صورت کامل از سطح شهرهای استان جمع آوری شوند تا چهره شهرها شاهد حضور چنین افرادی نباشد.

ریواده با بیان اینکه راهبرد سال جاری برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر، راهبردی اجتماعی کردن آن است، اظهار کرد: بر این اساس از ظرفیت و مشارکت مردم، سازمان های مردم نهاد و خیران استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: به منظور مبارزه با اعتیاد اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه برای افرادی که معتاد نیستند انجام خواهد شد که یکی از این اقدامات ارائه آموزش های لازم در سطح مدارس است.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر آن مقرر شده تا در سال جاری 80 درصد اعتبارات حوزه فرهنگی و پیشگیری در اختیار سازمان ها و دستگاه ها قرار نگیرد بلکه به سمن ها، رسانه ها و سازمان های مردم نهاد اعطا شود تا آن ها امر کارهای فرهنگی در حوزه پیشگیری را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: