• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4314-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

کنترل بد اخلاقی کودکان با بی اعتنایی

رئیس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بی اعتنایی به بداخلاقی و گریه و داد و فریاد، سریع ترین راه خلاصی از کج خلقی های کودک است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، علیرضا نیکزاد با اشاره به لزوم یادگیری مهارت های فرزند پروری اظهار کرد: هدف اصلی بیشتر رفتارهای ناراحت کننده و کج خلقی ها، جلب توجه بزرگترهاست .

وی تصریح کرد: فرقی نمی کند دلیل کج خلقی کودک چیست و اهمیتی ندارد که گریه و زاری کودک نتیجه مستقیم "نه گفتن" والدین به یک خواسته غیرمنطقی کودک باشد یا علت دیگری داشته باشد و در هر صورت نباید در این حالت کودک را مرکز توجه قرار داد .

نیکزاد عنوان کرد: کج خلقی به هیچ وجه رفتار و پاسخ مناسبی نیست و باید تغییر داده شود بنابراین باید نسبت به آن بی اعتنایی شود .

به گفته وی والدین نمی توانند برای کودکی که در حال داد و فریاد است دلیل و منطق بیاورند ضمن این که با بغل کردن و نوازش کردن کودک هم نمی توانند احساسش را در آن لحظه تغییر دهند و تنها عمل مناسب حفظ آرامش و موکول کردن هر رفتاری به زمان آرام شدن کودک است.

وی گفت: یک کودک دو ساله به راحتی می تواند اگر توجه نبیند، دست از کج خلقی بردارد و به کلی این رفتار را ترک کند.

نیکزاد توصیه کرد: والدین با بی اعتنایی به  بد اخلاقی کودک  تا جایی که به خودش آسیب نزند ، به او می آموزند که بد اخلاقی کردن هیچ فایده ای ندارد و کودک خواهد آموخت که کمتر چنین واکنش هایی را از خود نشان دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: