• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار فاروج:

اولویت توسعه شهرستان فاروج توجه ویژه به بخش کشاورزی است

فرماندار فاروج با اشاره به تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، توجه ویژه به بخش کشاورزی فاروج که اولویت توسعه این شهرستان است را مهم دانست.

هادی رجائی نیا در گفت و گو با ایسنا منطقه خراسان شمالی، نقش سه مجموعه دستگاه های دولتی، تشکل های عمومی مردم نهاد و واحدهای تولیدی در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی را اثرگذار دانست.

وی در خصوص وظایف دستگاه های دولتی در این زمینه اظهار کرد: مجموعه دستگاه های دولتی باید با خرید کالای داخلی از تولید کننده حمایت کرده و تا آنجا که در توانشان است گره گشای مسیر تولیدکننده باشند.

رجائی نیا تصریح کرد: از ابتدای سال معاون اول ریاست جمهوری نیز با ارسال بخش نامه ای اعلام کرده، خرید کالاهای خارجی که مشابه آن داخل کشور تولید می شود از سوی دستگاه های دولتی ممنوع است.

وی ادامه داد: تشکل های مردم نهاد، شوراها و آنچه مربوط به حوزه های مردمی است نیز باید با برگزاری جشنواره، گردهمایی و تبلیغات مردمی، بر حمایت از کالای ایرانی و گسترش این فرهنگ تلاش کنند.

فرماندار فاروج با تاکید بر اینکه تعصب داخلی باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: اولویت توسعه فاروج کشاورزی است که در این زمینه ظرفیت خوبی در تولید انگور و توسعه واحدهای فرآوری آن وجود دارد.

رجائی نیا افزود: البته در حال حاضر واحدهای فرآوری شیره انگور، کشمش و غیره فعال بوده اما با توجه به ظرفیت تولید، سرمایه گذاران بیشتری باید حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه فاروج در کشت گیاهان دارویی و گل محمدی نیز پتانسیل خوبی دارد، اضافه کرد: در این راستا مجوز تاسیس واحد فرآوری عرقیات و گیاهان دارویی صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه تلاش در جهت ارتقای کیفیت تولیدات است، تصریح کرد: زعفران و آجیل فاروج دو برند مهم این شهرستان است که باید با ارتقای کیفیت تولید، مردم به استفاده از تولیدات داخلی ترغیب شوند.

نماینده عالی دولت در فاروج اعلام کرد: در راستای توسعه فضای تولیدات داخلی و با حمایت مردم، طی روزهای آینده بزرگ ترین واحد فرآوری لبنیات خراسان شمالی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در فاروج افتتاح می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: